hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Tavaszi nagytakarítás a TEGA-nál

2019.03.11

Március elejétől a TEGA megkezdi az éves lomtalanítási és üveggyűjtési akcióját: a tevékenység azokon a településeken zajlik majd, ahol a hulladákszállítást szintén a megyeszéki központú vállalat végzi.

Máthé László, a TEGA igazgatója elmondta: „Az elmúlt évek azt bizonyítják, hogy a hulladékgyűjtés a door-to-door módszerrel tud működni. A hulladékot a kliens kapuja elől kell elszállítani, mert különösen a vidéki településeken, nagyon kevesen viszik el a szelektív gyűjtőkhöz. Jelen pillanatban a községekből minden típusú szelektív hulladékot együtt szállítunk az átlátszó nejlonzsákokban, de sokkal szerencsésebb, ha megtartják és becserélik akcióinkban. Mivel az üveggyűjtés eddig jó eredményeket hozott, folytatni kívánjuk ezt a továbbiakban is, arra akarjuk ösztönözni az embereket, ha nem muszáj, ne dobják máshova az üvegeket, gyűjtsék össze ezeket. Az akciónak az a lényege, hogy megérje a kliensnek is a fáradozás, 5 kg üvegért cserébe fél liter sört adunk. Számunkra ez azért jó, mert az összetételét tekintve tisztább hulladékot kapunk és adunk tovább. Mivel a hulladék összmennyisége folyamatosan nő, nem mindegy, hogy mekkora mennyiség kerül a lerakóra, ez ugyanis az elkövetkező évben is drasztikusan drágulni fog”.

További fontos tudnivaló a Lomtalanítás és Üveggyűjtés akcióval kapcsolatban, hogy akárcsak az elmúlt években, az elektronikai, illetve háztartási gépeket is átveszi a TEGA: ezek kg-ban kifejezett értékét az ügyfél által befizetendő számlából vonják le. A bútorokat, nagy méretű lomokat is átveszi a köztisztasági vállalat, ezek szállítása ingyenes.

2019-ben is lesz üveggyűjtési akció Sepsiszentgyörgyön, erre majd április folyamán kerül sor. A megyeszék az elektronikai hulladékok és lomok szempontjából is más besorolás alá kerül: az elektromos hulladékot folyamatosan lehet az Energia utcai hulladékudvarban leadni, ez érvényes a kidobásra ítélt bútorokra is – ez utóbbiakkal kapcsolatosan előzetes telefonos egyeztetésre van szükség a 0267-310123 számon, így akár ingyenesen is elszállítják a tömbház elől.

A TEGA azt tervezi, hogy az idén minden településen kétszer legyen hasonló akció: tavasszal és nyár elején, illetve nyár végén és ősszel.

(TEGA, sajtóiroda)

 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön