hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Sétálj velünk az iskolába! #walktoschoolday

2019.09.12

Figyelemfelkeltő akció Sepsiszentgyörgyön az Európai Mobilitási Hét keretében

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a Sétálj velünk iskolába! elnevezésű akcióban való részvételre kérte fel a város iskoláit szeptember 17-én és 18-án az Európai Mobilitási Hét keretében. A figyelemfelkeltő akció legfontosabb célja, hogy tudatosítsa a lakókban és diákokban, hogy a gépjármű-közlekedésnek több alternatívája is létezik: lehet utazni busszal, közlekedni kerékpárral, rollerrel, vagy görkorcsolyával, illetve gyalog is el lehet jutni az iskolába.
 

Az Európai Mobilitási Hét minden évben szeptember 16–22. között kerül megrendezésre. A program lehetőséget kínál a városok és nagyvárosok számára, hogy fenntartható közlekedési alternatívákat próbáljanak ki. A fenntartható közlekedési módozatok gyakorlásával a városlakók csökkenthetik a szén-dioxid kibocsátást, javíthatjnak a levegő minőségén, valamint az élet és munka szempontjából kellemesebbé alakíthatják a város területeit. Eddig a 2017-es Európai Mobilitási Hét bizonyult a legsikeresebbnek, melyben több mint 2500 város és nagyváros vett részt Európában.
 

Idén az önkormányzat felkérte a sepsiszentgyörgyi iskolák diákjait és tanárait, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez és vegyenek részt az Európai Mobilitási Hét keretében szervezett programokban.

Program

2019. szeptember. 17., kedd
– Az Európai Mobilitási Hét programjának ismertetése a diákokkal, valamint testmozgásra és aktív életre ösztönzés közös tornával

A nap folyamán a résztvevő iskolák udvarán a kiválasztott időben egy közös 10–15 perces tornát tartanak. A tornagyakorlatot a testnevelés katedra saját program szerint állítja össze (zenével, páros gyakorlatokkal, nyújtó gyakorlatokkal). A cél 10–15 percen keresztül minél több tanulót megmozgatni, hogy aktívan kezdje mindenki a hetet.

2019. szeptember 18., szerda

– Melyik iskolába érkezik a legtöbb tanuló autó nélkül? Keressük Sepsiszentgyörgy legmobilisabb iskoláját!

A nap célja, hogy minél több tanuló és tanár alternatív közlekedési módot használva menjen iskolába. A tanulók eljuthatnak gyalog, biciklivel, rollerrel, gördeszkával vagy tömegközlekedéssel is az iskolába, de fontos, hogy minél többen érkezzenek reggel autó nélkül iskolába.

A felmérést reggel a bejáratoknál önbevallásos alapon mérik majd az erre kijelölt személyek.

Az az iskola, ahová a legtöbb tanuló érkezik autó nélkül elnyeri Sepsiszentgyörgy legmobilisabb iskolája címet.

Ugyanakkor szeptember 20-22. között kerülnek megrendezésre a 13. Sepsiszentgyörgyi Sportnapok, ahová a szervezők minden sportolást kedvelőt szívesen várnak, kortól függetlenül. A résztvevőket családi programokkal, előadáskkal, vetélkedőkkel és újdonságokkal mozgatják majd meg.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön