hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

A Hadügyminisztérium képviselői látogattak Sepsiszentgyörgyre

2019.10.08

Október 7–13. között Kovászna megyében, Hargita megyében, illetve Bukarestben is zajlik a „CONCORDIA–19” elnevezésű intézményközi gyakorlatozás. Mint arról korábban beszámoltunk, a kiképzések során alacsony repülési magasságban gyakorlatoznak Gyergyószentmiklós–Csíkszereda–Sepsiszentgyörgy–Udvarhely vonalon.

Szintén ennek a programnak a keretében október 9-én, szerdán 10-18 óra között a volt Bodok szálloda előtti téren a Kovászna Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség Légy készenlétben elnevezésű karavánja nevelő-oktató jellegű tevékenységekkel várja a lakosságot. Az interaktív program keretében az elsősegélynyújtás alapjait tanulhatják meg a résztvevők, de arról is szó lesz, hogy milyen intézkedéseket kell alkalmazni árvizek, földrengés vagy tűz esetén.

A gyakorlatozásról többek közt a sepsiszentgyörgyi és csíkszeredai katonai alakulatok parancsnokai, a Hadügyminisztérium részéről pedig a gyakorlat vezetője október 8-án, kedden tájékoztatta Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának képviselőit. A gyakorlat előtt személyes tájékoztatásra nem került sor, az önkormányzat faxon kapott értesítést a döntésről.

A tájékoztató során felmerült az is, hogy az önkormányzat és a Hadügyminisztérium közötti kapcsolat nem felhőtlen, ugyanis a központi városrendezési terv (PUZ) és az általános városrendezési terv (PUG) elfogadtatása többszöri ellenállásba ütközött. A központi városrendezési terv a Kovászna Megye Tanácsa előtti területre vonatkozik, az általános városrendezési terv pedig a köztemető bővítési kísérleteire is irányul.

Mint ismeretes, az önkormányzat nem kapja meg azokat a területeket, amelyek a katonaság tulajdonában vagy használatában vannak, ilyen a köztemető szomszédságában elhelyezkedő 70 hektáros terület is, melynek visszaszolgáltatását állambiztonsági okokra hivatkozva folyamatosan elutasították.

A hadsereg vezérkari főnökségének hadműveleti vezetője nyitott a párbeszédre és kifejtette, hogy a helyi közösséget támogató szellemben kívánnak a továbbiakban együttműködni az önkormányzattal.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön