hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Kreatív karácsonyvárás Sepsiszentgyörgyön. Interaktív installációk a központban

2019.12.09

A sepsiszentgyörgyiek már megszokhatták, hogy a városban szinte mindig zajlik valami, ez alól az idei tél sem kivétel, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata idén is rengeteg meglepetéssel, kreatív ötlettel, interaktív installációval készült.

Tekerjünk fényt a parkba
Idén második alkalommal tekerhetünk fényt a város központjába azzal a tandem kerékpárral, amelyet az Erzsébet parkban található kovácsoltvas híd mellé helyeztünk el. A tandem kerékpárt három személy használhatja egyszerre, pedálozáskor fokozatosan gyúlnak majd fel a fények a kerékpárhoz kapcsolt hexagon ülőkéken és a park egyik fényfűzérrel burkolt fáján. Az interaktív installáció birtokba vételekor garantált a móka, kacagás és az egymásra figyelés. Az installáció üzembe helyezése  mögött idén is helyi alkotók állnak, a vocalcycle részéről Molnár Hunor és Kerekes Attila, a kubitdesign részéről pedig György Előd.



Sétáljunk a fényalagút alatt
Nem kell sokat sétáljunk a következő installációig, hiszen a fényalagút a tandem kerékpár szomszédságában található, a tó feletti kovácsoltvas hídon. A fényfüggönnyel borított boltív az ünnepi fotók minden szögből tökéletes háttere, idén másodszor.

Barangoljunk a kis betlehemesben
A kültéri installációk közül a gyerekek első számú kedvence a betlehemi városkát megidéző meseváros, mely az Erzsébet park kőszínpad melletti részén terül el. Akárcsak a pásztorok vagy a három király, mi is barangolhatunk az ég alatt keresve a legfényesebb csillagot, amely a kis Jézus születésének helyszínéhez vezet. A karácsonyi ünnepkör figurái igazi korhű hangulatot teremtenek, melyek megálmodója Simó Enikő sepsiszentgyörgyi díszlettervező.



Téli fotókeret a legszebb pillanatok megörökítéséért
A nyár folyamán bizonyára már sokan megismerkedtek az önkormányzat szebbnél szebb virágkompozíciókkal díszített fotókeretével, amely ezúttal ünnepi külsőt ölt. Csupán néhány napot kell várjunk, hogy birtokba vehessük a Főtérre készített téli dekorációt, amely méltó háttere a karácsonyi pillanatoknak. A fotókeret téli díszletének megálmodói helyi virágkötők, Bedő Rita; a Flora Post részéről Jénáki Mesi; a Pure Deco képviseletében Knop Ildikó és Orbán Kovács Kinga, a fából készült keret pedig Csuri design műhelyében készült még a nyár elején.

A téli időszak szintén közkedvelt dekorációja a Bagoly Zsuzsa tervei alpján készült óriási adventi koszorú, mely az egész adventi időszakban a Főtér, illetve az állomás negyedi körforgalom egyik meghatározó díszítő eleme.

Az interaktív karácsonyi installációkkal maradandó élményeket szeretnénk okozni minden korosztálynak, ezért minél többen tekerjünk fényt a parkba, sétáljunk fényalagútban, barangoljunk a kis betlehemesben és örökítsük meg a pillanatokat Sepsiszentgyörgy karácsonyi díszbe borult fotókereténél.

Fotók: Vargyasi Levente

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön