hu
 
Vasárnap, 2026. Június 28.

Elkezdődött a Bajnokok Osztálya – Sepsiszentgyörgy legsportosabb osztálya elnevezésű verseny

2019.12.23

Akcióba lendültek a sepsiszentgyörgyi középiskolás diákok, hiszen már zajlanak az iskolákon belüli versenyek és minden sportnagykövet találkozott már az általa képviselt líceum tanulóival.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a bajnokság nyitóeseményére november elején került sor, amelynek alkalmával a Nagykövetektől az iskolák külön, személyre szabott zászlót kaptak, ezt a bajnokság és a vetélkedők során fogják használni. A bajnokság első szakaszában, 2019. november és 2020. február között, az iskolákon belül zajlanak a versenyek, kiválasztva a legsportosabb 9., 10., 11. és 12. osztályt.

A Constantin Brâncuşi Szakképző Líceum, akárcsak a Puskás Tivadar Szakképző Lícem diákjai is focibajnoksággal indították a Bajnokok Osztálya vetélkedőt. December 5-én a Berde Áron Közgazdasági Líceum labdarúgó Mikulás Kupát szervezett a lány csapatoknak, amelyen a Mihai Viteazul Főgimnázium és a Plugor Sándor Művészeti Líceum diákjai is részt vettek. A Mikulás napi versenyen Fejér Béla nagykövet szurkolt a lányoknak, és díjazta a csapatokat. A Mihai Viteazul Főgimnáziumban az ügyességi és az erőpróbákban versenyeztek, valamint összemérték tudásukat a suli kedvenc sportjában is.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotó: Kristó-Gothárd Hunor

Januártól a nagykövetek is aktívan részt vesznek a Bajnokok Osztálya vetélkedőben: a személyes találkozások során beszámolnak majd a sportéletük alakulásáról, az elért eredményeikről és a kitűzött céljaikról. A találkozások célja, hogy a diákok élsportolóktól inspirálódva nagyobb hangsúlyt fektessenek az egészséges és sportos életre, és ez az életforma közelebb kerüljön hozzájuk.

Fotó: Kristó-Gothárd Hunor

Az Önkormányzat a téli vakáció idejére sportfotó pályázatot hirdet a diákok számára. Mindazok, akik szívesen űznek téli sportokat (sí, snowboard, korcsolya, szánkó, jégkorong) és szívesen meg is örökítik a pillanatokat, küldjék el az elkészült fényképeket a sport@sepsi.ro e-mail címre, vagy töltsék fel azokat az Instagram közösségi oldalra, bejelölve a @diakokeve_anulelevilor oldalt. A legjobb fotókat beküldő diákok nyereményben részesülnek. A fotók beküldésének határideje: 2020. január 26.

A bajnokság második felében, a 2020. februárjától májusig zajló szakaszban városi szinten mérik össze képességeiket a kiválasztott osztályok, így a bajnokság végére kiderül, hogy melyek Sepsiszentgyörgy legsportosabb osztályai és iskolája.

Nyereményként, a legsportosabb iskola egy erőparkkal gazdagodik, míg a legsportosabb osztály közös táborozáson vehet majd részt.

Fotó: Kristó-Gothárd Hunor

A Diákok évében Sepsiszentgyörgy Önkormányzata nagy hangsúlyt fektet a sportolásra való ösztönzésre, illetve a mozgás közösségi élményként való megélése is célkitűzése a polgármesteri hivatalnak, éppen emiatt indítja útjára a város vezetősége a BAJNOKOK OSZTÁLYA – Sepsiszentgyörgy legsportosabb osztálya elnevezésű versenyt.
 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön