hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Románia sokat nyerne, ha magyar államfője lenne

2009.10.01
Hónapokkal ezelőtt lehetett tudni, hogy ez a koalíció nem fog jól működni, ugyanakkor mégis hasznosnak tartom, hogy megalakult ez a kormány, mert így a szakszervezeti megmozdulásokat kordában tudták tartani – reflektált a kormányválságra Antal Árpád András. A sepsiszentgyörgyi polgármester szerint bármelyik nagy párt került volna ellenzékbe, felhasználta volna saját céljaira a szakszervezeteket és kivitte volna az embereket az utcára. A gond az, tette hozzá Antal Árpád András, hogy a jelenlegi kabinet nem hozta meg az olyan fontos döntéseket, mint a decentralizáció vagy az állam modernizálása.
 
Románia nagyon sokat nyerne, ha magyar államfője lenne – válaszolt újságírói kérdésre Antal Árpád András. Sepsiszentgyörgy polgármestere emlékeztetett, hogy évekkel ezelőtt elhangzott, akkor lesz magyar államfő Romániában, ha az Egyesült Államok elnöke színes bőrű lesz. „Ez volt a házi feladatunk, ezt sikerült megoldani, tehát az akadály elhárult az elől, hogy magyar elnöke legyen Romániának” – mutatott rá Antal Árpád András.

 „Ha Kelemen Hunor lenne az államelnök, azért nyerne sokat Románia, mert nem két kommunista közül kellene választaniuk az embereknek, mint 5 évvel ezelőtt, mert ezzel is bebizonyítaná Románia, hogy demokrácia van az országban, és mert az RMDSZ bebizonyította, hogy kompetens szakemberei vannak, akik az egész ország érdekében tudnak dolgozni” – fejtette ki Antal Árpád Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.