hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Hét és fél milliárd lej kormányalapokból a Vitéz Mihály téri munkálatok folytatására

2009.10.09
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád elmondta, két napon át Bukarestben különféle minisztériumokban lobbizott kormánytámogatásokért. A polgármester két nap alatt három miniszterrel találkozott és sok városi projektre kapott támogatási ígéretet a környezetvédelmi, turisztikai, fejlesztési és területrendezési minisztériumoktól.
Elena Udrea turisztikai és környezetvédelmi miniszter asszony a sugásfürdői felújítás folytatására ígért 20—25 milliárd régi lejt. Sikerült rendezni a környezetvédelmi tárca év eleje óta halmozódó adósságának törlesztését, a 200 milliárd régi lejt amit a már elvégzett munkálatokért kifizetett a város és melyet hamarosan átutal a minisztérium. A  kormány jóváhagyott hét és fél milliárd lejt a Vitéz Mihály tér felújtási munkálataira, további térfelújító pénzekre újabb pályázattal jelentkezik a város.
A polgármester az Olt negyed zöldövezeteivel kapcsolatosan is egyeztetett és ígéretet kapott Vasila Blaga fejlesztési minisztertől harminc milliárd lejre a város tömbházszigetelő programjához. Radu Berceanu miniszterrel az utak felújításáról egyeztetett, pontosabban a 12-es és a 13E országutak sepsiszentgyörgyi szakaszának felújításáról.
Bukaresti tartózkodása alatt a polgármester megbeszélést folytatott az Európai Fejlesztési Bank romániai igazgatójával is. Véglegesítették tíz éves lefutású, 12 millió euró értékű hitelszerződést, melyet a központi utak és járdák, a központi tömb sétalóutcáinak kialakítására és a közvilágítás felújítására fordítanak.

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.