hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Kutyamenhely Szépmezőn

2009.10.16
Működőképes a Polgármesteri Hivatal és a Nez Perce Egyesület által létrehozott kutyamenhely Szépmezőn. A létesítményt pénteken délelőtt a sajtó jelenlétében avatta fel Antal Árpád András polgármester, aki azt is kijelentette ő maga is hamarosan örökbe fogad egy kutyát a menhelyről.

A város vezetője megköszönte az egyesület munkáját, kiemelve azokat a támogatókat, akik pénzzel vagy egyéb hozzájárulással segítették a menhely létrehozását. „Ebben az évben egy milliárd régi lejjel tudtuk támogatni a menhely létrehozását, de ígérem, hogy a következő években segítünk a fenntartásában is” – mondta Antal Árpád András.

\"\"


Támogatást ígért Édler András, Kovászna megyei parlamenti képviselő is, aki szerint nemcsak az örvendetes, hogy került egy lelkes csapat, amely ezt a kérdést fontosnak tartja, hanem az is nagyon fontos, hogy tettek is a cél érdekében.

„A kutyamenhelynek elsősorban az a célja, hogy az állatokat reintegrálják és minél több kutyát örökbe fogadjanak” – hangsúlyozta Horea Kraus a menhely vezetője. A létesítmény nincs teljesen befejezve, de már működőképes, ha sikerül mindent elvégezni, akkor műtő, rendelő is lesz, állatorvosokkal dolgoznak együtt, de önkéntes rendszert is kialakítanak. A menhely munkatársai kiemelt szerepet szánnak a tájékoztató kampánynak, különösen az iskolákban, ahol a kutyatartásról tartanak majd ismertetőket.

\"\"

Hamarosan elkészül a kutya-várostérkép, beazonosítják a gazdátlan állatokat, majd a közösségi rendőrséggel közösen, a lakossági bejelentéseket is figyelembe véve, befogják a kutyákat és a szépmezői menhelyre viszik. Jelenleg négy kutya van a létesítményben, amelynek befogadóképessége 160-ig növelhető.

A kutyamenhely létrehozását támogatta a Depo, a Bertis, a Ralvana, az Ariadne, Tricomserv, a Zaka Music Production.


Fotók: Vargyasi Levente

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.