hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

A közhivatalnokok kényszerszabadsága nem érinti a lakossági ügyintézési folyamatot

2009.11.16
Csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád András polgármester ismertette, hogy a kényszerszabadság ügyében folyamatosan egyeztet a szakszervezet vezetőivel. A kormányhatározat értelmében a hivatal alkalmazottainak fizetése 15,5 százalékkal kell hogy csökkenjen. Egyelőre nem döntöttek arról, hogy munkaidő átszervezéssel vagy fizetetlen szabadsággal oldják meg a kérdést.

A polgármester elmondta, azt szeretné, hogy a hivatal munkatársai és a szakszervezet döntsék el, melyik a jobb megoldás. A polgármester azt tartaná jónak, ha a hivatal munkatársai karácsony és szilveszter között vennék ki a fizetetlen szabadságot, így a hivatal működését nem befolyásolná nagymértékben a kormányrendelet és a közalkalmazottak számára is vonzóbb lenne az ünnepek alatt a kényszerpihenő.

„Arra törekszünk, hogy a rendelet ne akadályozza a hivatal működését és hogy a lakossági ügyintézést zavartalanul lehessen folytatni” – összegezte Antal.

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.