hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

El kell kerülni a provokációt – az Új Jobboldalnak nincs helye Sepsiszentgyörgyön

2009.11.19
Egyértelműen provokációnak tartja az Új Jobboldal (Noua Dreapta) sepsiszentgyörgyi megmozdulását Antal Árpád András, Sepsiszentgyörgy polgármestere és Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

Szerdai sajtótájékoztatójukon az RMDSZ háromszéki elöljárói üdvözölték a román pártok Kovászna megyei vezetőinek hozzáállását, amely szerint elutasítják az Új Jobboldal kezdeményezését. „Városunk polgárait is felháborította az a szándék, hogy az Új Jobboldal nevű szervezet Sepsiszentgyörgyön akar megemlékezni 1918. december elsejéről, a szervezet megalakulásának tizedik évfordulója alkalmából. Ilyenkor felmerül az a kérdés, hogy egy szélsőjobboldali szervezet, amely a törvény által tiltott szimbólumokat népszerűsít, hogyan működhet Romániában törvényesen tíz éven keresztül” – mutatott rá Antal Árpád András, kihangsúlyozva, hogy amíg ő Sepsiszentgyörgy polgármestere, az Új Jobboldal nem kap engedélyt semmilyen megmozdulás szervezésére a városban.  „A román-magyar együttélés szempontjából rendkívül káros lehet, ha beengedünk a városba egy ilyen szervezetet. Az elmúlt napokban sokan kerestek meg, hogy akadályozzuk meg ezt a provokációt” – mondta el Antal Árpád András.

„Azok a magyarok és románok, akik itt születtek, talán jobban tudják, mint a máshonnan jövők, hogy kié Székelyföld, a román rendőrség és csendőrségnek pedig az a feladata, hogy semlegesítse ezt az ügyet” – jelentette ki Tamás Sándor utalva arra, hogy az Új Jobboldal tagjai Székelyföld ősi román föld feliratú táblákkal szeretnének felvonulni Sepsiszentgyörgyön. Antal és Tamás elmondta, megkeresik a rendőrség és csendőrség megyei vezetőit, hogy elejét vegyék az ügynek, kiemelve, hogy az országos politikusokat is megkeresik ezzel a problémával, hiszen nemzetbiztonsági ügyről is szó van. 
Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé