hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Leváltották Bálint József alpolgármestert

2009.12.04
A szerda esti tanácsülésen a sepsiszentgyörgyi önkormányzat tagjai megszavazták a Bálint József alpolgármester leváltásáról szóló tanácshatározatot.  Antal Árpád András polgármester kezdeményezését azzal indokolta, hogy az MPP frakció végre megszabadulhat attól az ellentmondásos szereptől, hogy döntéshozó szerepben is ellenzékként viselkedik. Sepsiszentgyörgy polgármestere többször is hangsúlyozta, másfél évvel ezelőtt hitt abban, hogy az MPP tagjai tudnak és akarnak is a város érdekében dolgozni, de sajnos azt tapasztalta, hogy folyamatosan akadályozták a munkában.

„Kezdeményezésem nem elsősorban a személy ellen szól, hanem az MPP frakció fegyelmezetlensége ellen. Tulajdonképpen arról van szó, hogy összhangba kell hozni az MPP frakció státusát viselkedésével. Az változik, hogy nem lesz többé elvárásom, mert az MPP egyértelműen ellenzék lesz” - fejtette ki Antal Árpád András polgármester, felkérve az MPP tanácsosait, hogy ellenőrizzék nyugodtan munkáját, hiszen az ellenzéknek ez is a feladata.

Klárik Attila az RMDSZ frakcióvezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy az alpolgármesteri tisztség kizárólag politikai alku eredménye, válaszolva arra, hogy az MPP tanácsosok szerint törvénytelen a Bálint József leváltását kezdeményező tanácshatározatot. A tanácsülésen az RMDSZ frakció, a Nemzeti Liberális Párt két tanácsosa és a Szociáldemokrata Párt egy tanácsosa megszavazta az éles vitát kiváltó tanácshatározatot, a Demokrata Liberális Párt tanácsosa nem vett részt a gyűlésen, az MPP frakció tagjai pedig szavazáskor kivonultak az ülésről.

A város vezetője elmondta, nem fog javasolni senkit a megüresedő alpolgármester tisztségre. Bálint József a továbbiakban városi tanácsosként vesz részt az önkormányzat munkájában, tanácsosi mandátumát nem veszíti el – hangzott el a tanácsülésen.

A szerda esti tanácsülésen éles vita alakult ki annak kapcsán is, hogy a december elsejei megemlékezéseket szélsőséges román fiatalok akarták megzavarni. Antal Árpád András polgármester megköszönte a sepsiszentgyörgyi lakosság bölcs hozzáállását, amellyel elutasította a kintről jövő provokációt, a tanácsosok nagy része pedig úgy értékelte, a rendfenntartók nagy fegyelemmel és hozzáértéssel végezték munkájukat.

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé