hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Antal Árpád: Válságban le kell nullázni a sérelmeket

2009.12.17
„Az RMDSZ-nek a választások utáni helyzetben sem volt más lehetősége, minthogy két rossz opció közül a kevésbé rosszat válassza\"- nyilatkozta Sepsiszentgyörgy polgármestere.
Antal elmondta, részben örül annak, hogy Băsescu nyerte a választásokat, tekintve, hogy ellenkező esetben az RMDSZ-en kérték volna számon a szociáldemokraták által elkövetett lehetséges hibákat. Antal felvázolta mindazokat a közös pontokat melyek ésszerűvé teszik a demokrata liberálisokkal való kormányalakítást.
„Mivel a demokrata liberálisok bázisa Erdélyben van, akárcsak az RMDSZ-é, ez egyben azt is jelenti, hogy több pénz jut majd Erdélynek. Valószínű, hogy a decentralizáció kérdését is könnyebben lehet rendezni velük, mivel erős önkormányzati vezetőik vannak, akiknek érdekében áll a problémák helyi szinten való kezelése” - elemezte a polgármester, aki arra is kitért hogy a demokrata liberálisokat kivéve egyetlen más politikai pártnak sincs igazán nagy horderejű politikai projektje. Antal szerint nem mindegy, hogy az állam intézményes reformját - mely mélyreható és hosszú távú változásokat eredményez Romániában és amely Băsescu győzelmével immár elkerülhetetlen -, az RMDSZ tudja befolyásolni vagy sem.
„Felnőtt politikusoknak válság idején le kell tudniuk nullázni a sérelmeiket. Nem a sérelmek hánytorgatása, hanem a konstruktív munka viszi a közösségeket előre” – fejtegette a polgármester, aki arra is lát lehetőséget, hogy az RMDSZ együttműködjön a demokrata liberálisokkal az ország regionális átszervezésének kérdésében. A polgármester az állam szerkezeti reformjának szerves részeként képzeli el a régiók átszervezését és bízik abban, hogy a regionális parlamentek reális alternatívát jelentenek a jelenlegi kétkamarás rendszerrel szemben.
„Lássuk be, hogy a romániai politikában a garancia nagyon relatív és tágan értelmezett. Ugyanakkor az RMDSZ-nek kormányalkotó tényezőként az a feladata hogy minél többet tudjon elfogadtatni politikai partnereivel a kisebbségi jogokat érintő kérdésekben.” – summázta Antal Árpád.
Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé