hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Vissza kell szerezni a katonaság épületeit, területeit

2010.01.28
Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala vette bérbe azt a 28 hektár legelőt, amelyet év végén hirdetett meg a katonaság, ezzel azt akartuk bebizonyítani, hogy tulajdonképpen a katonaságnak nincs szüksége erre a területre – jelentette be Antal Árpád András polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján.

A polgármesteri hivatal munkatársai év végén vették észre, hogy a katonaság árverésre bocsájtotta a sepsiszentgyörgyi katonai gyakorlótér egy részét, amelyet legelőként adtak bérbe. A polgármester beszámolt arról, hogy az önkormányzat egyetlen egy lóval vett részt a liciten, ahhoz minden dokumentációt beszereztek, igaz ugyan, hogy az árverés szervezői meglepődtek, de végül a város kínálta a legjobb árat. Mindezek ellenére a Városháza havonta mindössze 349 lejt fizet a 28 hektáros területért, a négy évre szóló szerződést szerdán írták alá. „ Ezek alapján még azt sem lehet mondani, hogy a katonaságnak nagy bevétele származik a bérbeadástól, hiszen egyetlen katonai alkalmazott bére sem jön ki belőle. A bérbeadásról szóló dokumentációt most állítják össze munkatársaim és elküldjük az államfőnek, a miniszterelnöknek, és a minisztereknek. Évek óta gond, hogy az önkormányzat nem kapja vissza azokat a területeket, amelyek a katonaság tulajdonában vagy használatában vannak, eddig mindig az volt az indok, hogy szükség van ezekre. Sepsiszentgyörgyön például 400 hektár területről van szó” – hangsúlyozta Antal Árpád, aki elmondta, a város szinte mindegyik kijáratánál van olyan terület vagy ingatlan, amely katonaságé, és a védelmi övezet miatt mellette sem lehet építeni, így ezzel is akadályozzák a város fejlődését.   



A katonaság által használt vagy a tulajdonába levő területek és ingatlanok vissza nem adása sok önkormányzatnak gondot okoz az országban, de Székelyföldön állambiztonsági okokra hivatkozva folyamatosan elutasítják a visszaszolgáltatást, holott a legtöbb esetben sem az ingatlanokat, sem a hozzájuk tartozó területeket nem használják évek óta. Antal Árpád András polgármester szerint a visszaadandó területeket a város hasznosítani tudná, többek között ipari park, szabadidős létesítmény kialakításában gondolkodnak.

Antal Árpád András aláírásgyűjtést kezdeményez ebben a kérdésben, mint mondta fontosnak tartja, hogy a lakosság akaratával is erősítse a katonai épületek, területek visszaadását az önkormányzatnak. Az aláírásgyűjtési akció jövő héten kezdődik.

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé