hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Zöld utat kapott az ingatlancsere a Vérközpont és az önkormányzat között

2010.02.09
Sepsiszentgyörgy Helyi Tanácsa  a hétfő délutáni rendkívüli tanácsülésen megszavazta a Bánki Dónát 15. szám alatti ingatlan átkerülését a Vérközpont tulajdonába, cserébe a Bene-házért (ahol jelenleg a Vérközpont működik), amely így a város tulajdonába kerülhet át. Az ingatlancsere több szempontból is a város érdekeit szolgálja, a Vérközpont pedig egy olyan épületet kap, amelyben rendeltetésszerűen tud működni.

A tanácsülésen jelenlevő Andy Rosin, a Vérközpont igazgatója kifejtette, hogy a jelenlegi épület, amelyben működnek, céljaiknak és tevékenységüknek kifejtésére nem megfelelő, másrészt a Bene-ház műemlék épület nagyon rossz állapotban van, rehabilitálását azonban az Egészségügyi Minisztériumnak nem áll módjában finanszírozni. Ezzel a cserével a Vérközpont lehetőséget kap, hogy szolgáltatásaival európai szintre emelkedjen, ugyanis ez a csere lehetővé teszi számukra, hogy uniós támogatásokat igényeljenek, másrészt a városi önkormányzat felújítja a Bene-házat, Vadászmúzeumot alakítva ki benne.

Jelen pillanatban a Bánki Dónát 15. szám alatt a 4-es számú óvoda működik, ennek csoportjai átkerülnének a Csipike óvodához, ahová amúgy is tartoznak. A 2010/2011-es iskolaévtől a három csoport már a Kriza János 1. szám alatt lévő Csipike anyaóvodában kezdené az évet. A város vezetősége érdemi beszélgetéseket folyatott, mind az óvoda igazgatónőjével, mind a szülőkkel. A város számára elengedhetetlen ugyanis, hogy sem a gyerekek, sem a szülők érdekei ne sérüljenek. A szülők ezt a megoldást teljes mértékben támogatják.
Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé