hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

A láthatatlan falakat kell lebontani

2010.03.04
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatal az Amenkha Egyesületen keresztül négy őrkői roma alkalmazását kezdeményezte, akik közvetítő szerepet töltenek be a rendfenntartók, az önkormányzat és a roma közösség között – jelentette be csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád András polgármester. Ez az első lépés, amely a kölcsönös bizalom kiépítését szolgálja – értett egyet a roma közösség képviselője is, Dima Mihály.

A sepsiszentgyörgyi Váradi József utcában levő úgynevezett berlini falról sok szó esett az elmúlt években, az őrkőiek lebontanák, az utcában élők megerősítenék. Sepsiszentgyörgy polgármestere szerint nemcsak a valódi falról van szó, hanem egy láthatatlan elválasztó vonal is létezik, amellyel kezdeni kell valamit. Az Őrkő szociális bomba, késő akkor lépni, amikor felrobban – hangsúlyozta Antal Árpád András.

\"\"

Az elképzelések szerint a négy alkalmazott a közösségi rendőrség, csendőrség munkáját segítené, úgymond hídszerepet vállalnának az őrkői közösség és a hatóságok között, egyrészt megakadályoznák a rendfenntartók túlkapásait, másrészt megértetnék a romákkal, hogy a törvényeket be kell tartani. Elsősorban a be nem jegyzett szekereket ellenőriznék és általában a szekerek jelenlétét a városban, ugyanis a megnövekedett autószám miatt életveszélyesek is. Dima Mihály elmondta, arra is gondoltak, hogy a rendőrséggel közösen ismertetik az őrkőieknek a közlekedési szabályokat és táblákat.



Az Őrkőn hozzávetőlegesen 2000-en laknak, a felnőttek negyede dolgozik. A polgármesteri hivatal már tavaly kezdeményezett együttműködési programot az őrkői romákkal: legelőhelyet biztosítanak a cigánylovaknak, ennek következtében csökkent a városban szabadon hagyott lovak száma. „Míg 2006-ban hetente be tudtunk volna fogni 10-12 lovat, ha lett volna rá kapacitásunk, tavaly egész évben 12 gazdátlan állatot szedtünk össze Sepsiszentgyörgy utcáin” – emelte ki a program eredményességét Hadnagy István, a Közösségi Rendőrség vezetője. Az önkormányzat ugyanakkor arra is lehetőséget adott, hogy a pénzbírságok 80-90 százalékát a roma közösség tagjai közmunkával ledolgozhassák.


Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.