hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Dancs Annamari Kanadában népszerűsíti Háromszéket

2010.03.15
Az év első három hónapja sikeres volt  Dancs Annamari számára, miután a Hahota Kabaré 51 állomásos előadás-sorozata végetért,  jött a hír, hogy A-HA című dalát, miután bemutatták a hazai rádiókban és a világhálon, ahol két hónap alatt közel  55 ezren töltötték le, néhány hete felkerült Görögország  leghallgatottabb rádiójának, a HEAT RADIO-nak játszási- és toplistájára is. Az erdélyi énekesnő a héten  egy újabb  külföldi turnéra indult, ezúttal Kanadába, ahol öt  koncertet tart az emigrált magyarság számára, olyan városokban, mint Brantford, Windsor és Calgary.

- Régóta tervezünk egy újabb tengerentúli turnét - kezdi Annamari. 2001-ben koncerteztem New Yorkban, ami nagyon szép emlék maradt. Most újra lehetőségem adódott, hogy az elszármazott magyarság körében énekelhessek. Lelkes emberek fogtak össze, hogy a koncertjeimet megszervezzék. Várom a találkozást az ottani közönséggel, hiszen a klipjeimet már ismerik a Duna Tv-ből, a torontoi rádió játszotta a dalaimat, már csak a személyes kontaktus van hátra, erre pedig olyan műsort állítottam össze, amely minden szivet megdobogtat, minden lábat megtáncoltat és remélem úgy a közönség mint én is jól fogjuk érezni magunkat.

A koncretek pontos dátumai, helyszínei:

-    Március 20 - Brantford, Ontario
Petőfi Ház, 395 Park Road North
19.00 óra
-    Március 20 - Brantford, Ontario
Petőfi Ház, 395 Park Road North
23.00 óra
-    Március 21 - Windsor  , Ontario
790 Hanna Street
Mindszenthy Terem
19.00 óra
-    Március 27 - Calgary,  Alberta
Magyar Ház,
23.00 óra
-    Március 28 - Calgary,  Alberta
Magyar Ház,
18.30 óra

A turné partnerei: Kovászna Megye Tanácsa, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület.

Az énekesnő, akárcsak a korábbi külföldi turnéin, most is mint Háromszék kulturális követe népszerűsíti szülőföldje nevezetességeit és ígéri, hogy részletesen beszámol az otthoni tájak, turisztikai célok szépségéről.

\"\"

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.