hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Szerezzük vissza a katonaság által elvett területeinket!

2010.03.17
Március 15-én, hétfőn indítja aláírásgyűjtő akcióját Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és az RMDSZ Sepsiszentgyörgyi Szervezete. Mint ismeretes, évek óta gond, hogy az önkormányzat nem kapja vissza azokat a területeket, amelyek a katonaság tulajdonában vagy használatában vannak, eddig mindig az volt az indok, hogy szükség van ezekre. 400 hektár területről van szó. Sepsiszentgyörgyön a város szinte mindegyik kijáratánál van olyan terület vagy ingatlan, amely katonaságé, és a védelmi övezet miatt mellette sem lehet építeni, így ezzel is akadályozzák a település fejlődését.   

A katonaság által használt vagy a tulajdonába levő területek és ingatlanok vissza nem adása sok önkormányzatnak gondot okoz az országban, de Székelyföldön állambiztonsági okokra hivatkozva folyamatosan elutasítják a visszaszolgáltatást, holott a legtöbb esetben sem az ingatlanokat, sem a hozzájuk tartozó területeket nem használják évek óta.

Ezt bizonyítandó, a városháza az év elején 28 hektár legelőt vett bérbe a katonaságtól, amely árverésre bocsájtotta a sepsiszentgyörgyi katonai gyakorlótér egy részét. Az önkormányzat egyetlen egy lóval vett részt a liciten, az árverés szervezői meglepődtek ugyan, de végül a város kínálta a legjobb árat. Mindezek ellenére az önkormányzat mindössze 349 lejt fizet havonta a 28 hektáros területért, a szerződés négy évre szól. „Ezek alapján még azt sem lehet mondani, hogy a katonaságnak nagy bevétele származik a bérbeadástól, hiszen még egy katonai alkalmazott bére sem jön ki belőle” – mutatott rá Antal Árpád András polgármester.

A város vezetője aláírásgyűjtést kezdeményezett ebben a kérdésben, mint mondta fontosnak tartja, hogy a lakosság akaratával is erősítse a katonai épületek, területek visszaadását az önkormányzatnak. Az akció március 15-én kezdődik, 14,30 és 17,30 óra között a város központjában önkéntesek gyűjtik az aláírásokat. Kedden, szerdán, csütörtökön és pénteken 15,30 és 17,30 óra között az Erzsébet parkban, a Grigore Bălan és az 1918. december 1. utcák kereszteződésénél, valamint a Szemerja negyedben gyűjtenek aláírást, a helyszínek hétvégén a délelőtti órákban a központi piaccal bővülnek ki. Kérjük mindazokat, akik támogatják kezdeményezünket, erősítsék meg aláírásukkal is, hogy szerezzük vissza a katonaság által elvett területeinket!
Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.