hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Hangulatos sétálóutca Sepsiszentgyörgy szívében

2010.03.19
Sétálóutcák, kávézók, óriáskivetítő, szökőkút, zöldövezetek, parkolóhelyek és 13 bejárat – hangulatos helyszínné varázsolná Sepsiszentgyörgy központjában a Sugás vendéglő, posta, tömbházak és Bene-ház által körülhatárolt városmagot, ahol ma a szemét, disznópajták, elhanyagolt garázsok uralkodnak.

A keddi rendkívüli tanácsülésen Sztakics Éva alpolgármester mutatta be azt a tervet, amellyel a városmagot szeretnék rendbe tenni a BERD finanszírozásával.  A terv becsült értéke 1,5 millió euró, várhatóan 2-3 év alatt lehet megvalósítani.

\"\"





Jelenleg a terület 60 százalékban van a város tulajdonában, még szükség van további területcserére, Antal Árpád polgármester ennek kapcsán elmondta, nagyon összekuszálódott jogi helyzetet kellett kitisztázni, de jó úton haladnak. A szerdai kormányülésen jóváhagyták a Bene-ház és az óvoda cserét, így a műemléképület a város tulajdonába kerül, ezzel az integrált városfejlesztési pályázat, de a városmag átalakításának terve is új lendületet kapott. 

\"\"

A város vezetője elmondta, terveik szerint a városmagban a kávézók, üzletek felépítését határidőhöz kötnék, ezeket megadott terv alapján készítenék el a vállalkozók, akik csak a kész ingatlan után vásárolhatnák meg a területet. „Így tudnánk megelőzni, hogy hosszú ideig elnyúljon az építkezés, másrészt van garanciánk arra is, hogy a tervhez illeszkedő épületek legyenek a városmagban. Nagyon szép ez a terv, ha a mai állapotokat megnézzük, talán nehéz elképzelni, hogy ott, ahol szemét és elhanyagolt garázsok állnak, valóban ki lehet alakítani egy hangulatos sétálóutcát„ – hangsúlyozta Antal Árpád András.

\"\"

A polgármester elmondta, felújítják a polgármesteri hivatal és a színház homlokzatát is, kialakítják a most épülő stúdiószínház homlokzatát is. Nem mondtak le arról az elképzelésről sem, hogy a posta átköltözik a Romtelecom központi épületébe – folynak a tárgyalások – az önkormányzat pedig megvásárolja a volt Hungária szálló épületét, amelyben jelenleg a posta működik.
Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.