hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Vállalkozóbarát Sepsiszentgyörgy

2010.05.17
Beruházás-ösztönző csomagot készít elő az önkormányzat

A válság hatásai a megyeközpontban is jócskán érezhetőek, ezek leküzdésére Antal Árpád-András polgármester jelenleg egy határozattervezeten dolgozik, amellyel a városban megtelepedő beruházóknak szeretne kedvezménycsomagot biztosítani. Ezzel a lépéssel többek között a tervezett ipari park „feltöltése” is esélyesebb lenne.

A jelenlegi törvények értelmében az önkormányzatnak lehetősége nyílik arra, hogy a beruházások ösztönzése végett az ingatlan- és területadóból kedvezményt biztosítson a vállalkozóknak. Ennek érdekében a következő hetekben a Verseny Hivatallal, az ASIMCOV vállalkozó szövetséggel, valamint a Kereskedelmi és Iparkamara vezetőségével egyeztet Antal Árpád arról, hogy a városháza milyen előnyöket biztosíthat a munkahelyteremtő befektetőknek. Antal csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy „a jelenlegi törvénykezés szerint a terület- és ingatlanadóból engedhetünk el bizonyos százalékot, amellyel ösztönözhetjük a vállalkozókat, hogy itt fejlesszenek, nálunk végezzenek beruházásokat. Bár Sepsiszentgyörgyön alacsonyabb, 4,8 százalékos a munkanélküliség aránya a Kovászna megyei 12 százalékhoz képest, az elemzők szerint a következő évtizedben inkább növekvő tendencia várható ezen a területen.Éppen ezért az önkormányzatnak mindent meg kell tennie, hogy befektetőket vonzzon a városba”.

Magyarázatképpen hozzátette, a tevékenység típusa (termelés, szolgáltatás, kereskedelem), a befektetés mértéke és az újonnan teremtett munkahelyek száma szerint sorolnák be a kedvezmény mértékét is. „Egy 15 millió eurós beruházás esetén, amely termelő tevékenységet végez és több mint 200 munkahelyet biztosít, az ingatlan- és területadó esetében 80 százalékos kedvezményt adnánk. Ugyanakkor az is fontos, hogy ne csak az újonnan létesített vállalatok részesüljenek az ösztönző csomagban, hanem a már működő vállalkozások is, amennyiben fejlesztenek, bővítenek és új munkahelyeket teremtenek”.

A határozattervezetet a júniusi tanácsülésen szeretné előterjeszteni a polgármester, és reményei szerint már január elsejétől életbe léphetnek előírásai. A város vezetője ugyanakkor arról is beszámolt, hogy a szépmezői ipari park kialakítására leadott uniós pályázat, információjuk szerint, várhatóan nyertes lesz, így előreláthatóan a létesítmény elkészültére az esetleges beruházók részesülhetnek is a kedvezményből.


Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.