hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Jó a partnerségi viszony az önkormányzat és az oktatási intézmények között

2010.05.21
Az önkormányzat vezetősége Keresztély Irma főtanfelügyelővel közösen látogatta meg az elmúlt napokban a város összes tanintézményét. A látogatás elsődleges célja az volt, hogy közösen felmérjék, milyen beruházásra van szükség, milyen a hangulat az iskolákban, óvodákban.

Antal Árpád András csütörtökön a sajtó képviselőinek arról számolt be, hogy az iskolák és óvodák igazgatóinak pozitív, szakszerű hozzáállását tapasztalták, és úgy értékelte, jó partnerségi viszony alakult ki az önkormányzat és a tanügyi intézmények között. „Minden évben teszünk félre pénzt egy tartalékalapba az oktatási intézmények részére, amelyet a sürgős helyzetek megoldására tartogatunk, és minden évben végigjárunk minden iskolát és óvodát, hogy felmérjük és megbeszéljük, mire van még szükség” – számolt be a látogatás céljáról Sztakics Éva alpolgármester.

\"\"
Székely Mikó Kollégium - fotó: Vargyasi Levente

A látogatás során kiderült, hogy többek között a Kós Károly Szakközépiskola szövőműhelyének villanyhálózatát kell elkészíteni, emellett a Napsugár óvodának játszótérre, a Pinocchio óvodának kiságyakra van szüksége. A Váradi József Általános Iskola megalapításának ötvenéves évfordulójára készül, és felújítási munkálatokra lenne szükség. „Sok mindent sikerült megvalósítani, amióta az önkormányzat átvette az iskolákat, de sok még a tennivaló is, mindig kerül megoldásra váró probléma” – tette hozzá Sztakics Éva, aki azt is elmondta, a listát pénteken véglegesítik.

Sepsiszentgyörgyön hét óvoda, öt általános iskola, négy elméleti líceum és öt szakközépiskola, illetve egy-egy művészeti líceum és egészségügyi technikum működik. A jelenleg még hatályban levő oktatási törvény szerint a tanintézmények épületének fenntartása a helyi önkormányzatokra hárul. A most készülő, új jogszabály szerint a líceumok és a szakközépiskolák átkerülnek a megyei önkormányzatok gondnokságába. „Nehéz szívvel válunk meg ezektől az intézményektől, jó kapcsolatunk volt, pályázatokat készítettünk elő, befektetéseket eszközöltünk. Természetesen az átadás semmilyen mértékben nem befolyásolja a megnyert pályázatokat, még akkor sem, ha a kivitelezési munkálatok idején történik meg” – hangsúlyozta Antal Árpád András polgármester. Mint ismeretes, Sepsiszentgyörgy önkormányzata nemrég tizenegy millió lejt nyert a Székely Mikó Kollégium új, multifunkcionális tornatermének felépítésére.


Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.