hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Négyezren köszöntötték a Csíksomlyó expresszt

2010.05.25
Több mint négyezer ember gyűlt össze hétfőn délelőtt a sepsiszentgyörgyi vonatállomáson, ahol a hazatérő Csíksomlyó Express különvonatot fogadták.

„Örülünk, hogy a sepsiszentgyörgyiek, a háromszékiek fontosnak tartották köszönteni a Csíksomlyói zarándokokat. Köszönöm, hogy felhívásunkra ilyen sokan válaszoltak. Együtt sikerült megmutatni, hogy összetartozunk, és hogy a magyar nemzet egy és oszthatatlan” – hangsúlyozta Antal Árpád András polgármester, aki a város zászlóját adta át Mező Tibornak, a Kárpáteurópa utazási iroda igazgatójának, a különjárat szervezőjének.





„Nehéz szavakkal elmondani, milyen érzés, hogy ilyen sokan kijöttek köszönteni minket. Felejthetetlen az összetartozás élménye, amit itt tapasztaltunk. Mi most hazatartunk, de ugyanakkor úgy érezzük, hogy itthon vagyunk” – fogalmazott Mező Tibor, aki a 660 magyarországi zarándokot szállító különjáratot megszervezte.

„Az embereknek a lelkében és a szívében ott van a magyar nemzeti érzés, és ha alkalom nyílik, hogy ezt kinyilvánítsa, egyetlen hívó szóra mozdul a székelyföldi magyarság” – emelte ki Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke, aki megyezászlót adott át a zarándokok képviselőjének. 

A nosztalgiavonat negyedórát állt Sepsiszentgyörgyön, a házigazdák kürtőskaláccsal, köményes pálinkával kínálták a zarándokokat, az eseményre a gidófalvi hagyományőrző huszárok is eljöttek, a Művészeti Népiskola fúvószenekara térzenét játszott. A szerelvény kigördülését az utasok és a háromszékiek egyaránt megkönnyezték, majd a székely himnusz eléneklésével búcsúztatták el a Csíksomlyó expresszt.

A  Kárpáteurópa utazási iroda és az Indóház vasútmagazin idén először két különjáratot indított. A Csíksomlyó expressz a dél-erdélyi útvonalon jutott el Székelyföldre, a pünkösdi búcsúra, ez haladt át Sepsiszentgyörgyön. Mint ismeretes, 2008-tól indítanak Magyarországról különvonatot a csíksomlyói búcsúra tartó zarándokok számára.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.