hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Régi adósságot törleszt Sepsiszentgyörgy – év végére aszfaltszőnyeget kap a Dózsa György utca

2010.06.03
A Dózsa György utca közel fél kilométeres szakaszán, a Bolyai János utcával való útkereszteződéstől kezdik meg az út alapozását, aszfaltozását és a járdák kialakítását. A munkálatokat végző céggel már tavaly leszerződött a polgármesteri hivatal, azonban a gázcsöveket mélyebbre kellett rakni, így ezért idénre maradt a beruházás ezen része. A teljes modernizációt az önkormányzat közművesítéssel kezdte, amelynek értéke 950.000 lej volt, és ez tartalmazza az Erdő utcai csatornahálózat kiépítését is. „Az aszfaltozás és a járdák kialakítása 700.000 lejbe kerül. A szerződés hat méter szélességű út alapozását és aszfaltozását, kétfelől pedig járdák kialakítását tartalmazza a 450 méteres szakaszon. A tervek szerint év végéig befejezik a munkálatot, amely közel 90 családnak könnyíti meg a mindennapokat” – hangsúlyozta Czimbalmos Kozma Csaba, városmenedzser.

Az ottlakókat is megkérdeztük és ragyogó arccal válaszolták: nagyon várják már, hogy elkészüljön ez a kis, városszéli utca is, hiszen esős időben valóságos sártenger fogadja őket. Egy idős férfi, aki már egy fél évszázada lakik az utcában, elmondta, soha nem remélte volna, hogy megéri azt is, amikor aszfaltszőnyeg kerül a Dózsa György utca második felére. Antal Árpád András polgármester a 24 órás kampány során ígérte meg az ottlakóknak, hogy rendbeteszik utcájukat, erre is sokan emlékeztek és elégedetten nyugtázták, hogy tartotta szavát.

„Sepsiszentgyörgy minden lakója megérdemli, hogy olyan utcában éljen, ahol van víz- és csatornahálózat, jó az út. A kiegyensúlyozott fejlődés híve vagyok, igyekszünk odafigyelni úgy a városközpont szépítésére, mint a városszéli kis utcákra” – fejtette ki Antal Árpád András, aki szerint régi adósságát törleszti a városháza azzal, hogy elkezdte ezeket a munkálatokat. A város vezetője elmondta, az önkormányzat úgy állítja össze az utcák javítását, hogy minden negyedben legyenek beruházások.
Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.