hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Székely Nemzeti Vágta megszervezését tervezi Háromszék

2010.06.11

Erdélyből két háromszéki település vett részt a Budapesten megszervezett Nemzeti Vágta elnevezésű rendezvényen, amely a magyar települések legnagyobb seregszemléjének számít. Sepsiszentgyörgy harmadik alkalommal képviseltette magát, részvételüket Ferencváros önkormányzata támogatta. A város vezetősége, a Nemzeti Vágta szervezőivel egyeztetve, a rendezvény székely változatának megszervezését tervezi.

\"\"

 
Budapesten a hétvégén hatalmas sikert aratott az Andrássy úti Vágta Korzó, ahol a bemutatkozó települések mindegyike saját térségének ízvilágát, kézműves hagyományait, nevezetességeit ajánlotta. „Sepsiszentgyörgynek Ferencvárossal volt közös standja, ahol a Tour Info iroda munkatársai népszerűsítették Kovászna megye székhelyét, nagy sikere volt a házicsokinak, a székely borvíznek. Ismerik Sepsiszentgyörgyöt a magyarországiak, sok visszajelzést kaptunk, hogy szívesen jönnek Háromszékre” – számolt be Sztakics Éva alpolgármester, aki a Polgármesterek Reggelijén képviselte a megyeszékhelyet.
 




A jelenlevő önkormányzati vezetők egyetértettek, hogy a Vágta a nemzeti összetartozás érzését erősíti, és ott fogalmazódott meg, hogy Magyarország lovas paradicsomnak számít Kelet- és Közép-Európában, a turizmust is ebbe az irányba érdemes fejleszteni. Ehhez a gondolathoz Háromszék is csatlakozott, hiszen az idén a lovas turizmus jegyében szervezték a X. Háromszéki Turisztikai Konferenciát. Ennek kapcsán született az ötlet, hogy jövőben szervezzék meg a Székely Nemzeti Vágtát, Székelyföldön.

„Szükségünk van az ünnepekre, az összetartozás érzését erősítő együttlétre. A Székely Nemzeti Vágta jó alkalom lehet erre” – magyarázta Antal Árpád András polgármester, aki szintén részt vett a budapesti rendezvényen. Elárulta azt is, hogy a Magyar Nemzeti Vágta szervezőiben már első felvetéskor támogatókra találtak, és várhatóan a székely verseny az előfutama lesz a magyarországinak.

A háromszéki önkormányzati vezetők szerint Székelyföldön is ki kellene aknázni a lovas turizmusban rejlő lehetőségeket. „Az első háromszéki huszártoborzó sikere is mutatja, a székely lovas nemzet, úgy véljük, a Székely Nemzeti Vágtát is nagy érdeklődés övezi majd” – hangsúlyozta Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.

Magyarország legnagyobb lovas versenyére hetvenkét település nevezett be, az idei Nemzeti Vágtán kilenc határon túli magyar település vendégeskedett. Sepsiszentgyörgy mellett, az erdélyi települések közül Zabola volt jelen.
Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.