hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Átadták a támogatást a vörösiszap károsultjainak

2010.11.19

A vörösiszap katasztrófa három települést érintett Magyarországon: Kolontárt, Devecsert és Somlóvásárhelyet. A Háromszékről érkező támogatást jelentő szimbolikus csekket Tamás Sándor a Veszprém Megyei Közgyűlés soros ülésén adta át. „Minél messzebbről nézzük, annál közelebb vagyunk egymáshoz. 900 kilométerre lakunk Veszprémtől, az egykori Magyarország legkeletibb pontján. Szívszorító érzéssel néztük mindazt, ami Veszprém megyében történt. Nem csak az a tény, hogy testvérmegyék, testvérvárosok vagyunk, nem csak azért, mert több mint 40 évnyi együttműködés és 17 évnyi partnerség, vagy számos közös program köt össze minket, hanem a legfontosabb dolog, hogy amikor nemzettársaink bajba jutnak, azonnal segítünk egymáson. Ha az anyaország erős, akkor a Kárpát-medencei magyarság is az. 1000 esztendő alatt megtanultuk, hogy Magyarország, Erdély és Székelyföld összefüggő egységet alkot” – hangsúlyozta a háromszéki tanácselnök.

\"\"


Kovászna Megye Tanácsának elnöke nem csak a megyei, hanem a sepsiszentgyörgyi önkormányzat által megszavazott segélyt is átadta, amelyek teljes összege 6 millió forintnak felel meg. Henning László, a megyei tanács alelnöke elmondta a Kovászna megyei RMDSZ által kezdeményezett gyűjtésre a háromszékiek néhány nap alatt több mint fél millió forintnak megfelelő összeget adományoztak.

Lasztovicza Jenő, a Veszprém megyei önkormányzat elnöke, a háromszékiek által nyújtott segítséget a magyar összetartozás mintapéldájának nevezte, hiszen a katasztrófa sújtotta településeken nemrég kezdődött el az újjáépítés. „Az ember elérzékenyül, amikor a határtalan segítséget, támogatást látja és kiemelten akkor, amikor a határon túli testvérek, barátok is segítenek településeinken” – fogalmazott Lasztovicza.

A Kovászna megyei küldöttség a segélyek átadása után Devecserre és Kolontárra is ellátogatott, ahol annak ellenére, hogy a helyzet javul, még mindig súlyos állapotok uralkodnak. Adományozásra Háromszéken még mindig van lehetőség a www.kovasznamegyetanacsa.ro honlapon megtalálható az a számlaszám, ahová a Veszprém megyeieknek szánt támogatások utalhatók.

 

\"\"

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.