hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Szabadidős sportolási lehetőségekért lépnek fel

2010.11.26

A sportszeretők felé törlesztene adósságot Antal Árpád András polgármester, aki úgy értékeli, ezen a területen az elvártnál kevesebb eredményt tud felmutatni az önkormányzat, és ezen az elkövetkezőkben változtatni kell. Jövőben felújítják az összes sepsiszentgyörgyi iskolai sportpályát, és megnyitják a nagyközönség előtt – jelentette be a város vezetője.

A sugásfürdői sípályák felújítását leszámítva nem sikerült jelentős eredményt elérni a sportolási lehetőségek biztosítása területén – ismerte el csütörtöki sajtótájékoztatóján Antal Árpád András polgármester, aki ugyanakkor számos, a helyzetet javító tervet mutatott be a sajtónak.

– A Kisstadion felújításának terve elkészült, három finanszírozási forrásból tervezték megvalósítani, azonban az Országos Befektetési Társaság egyelőre visszalépett, így a város és az oktatási minisztérium közösen végezné a munkálatokat. A Berde Áron Iskolacsoport udvarára tervezett, kisebb méretű sportcsarnok építése jövőre megkezdődik, az Országos Befektetési Társaság erre már megkötötte a szerződést, indulhat a munka – számolt be az elöljáró, hozzátéve, hogy a Székely Mikó Kollégium udvarán is jól haladnak a multifunkcionális sportterem építésével.

Ugyancsak az iskolákat érinti az a terv is, mely szerint jövőre minden sepsiszentgyörgyi tanintézmény sportpályáját felújítanák, és megnyitnák a nagyközönség előtt.

– Egyezséget kötnénk az iskolákkal, hogy a délutáni, esti órákban is lehessen használni a pályákat, cserébe mi felújítjuk azokat, ahol kell, az esti megvilágítást is megoldanánk, valamint biztosítanánk, felügyeletet, hogy rongálástól ne kelljen tartani. Minden pályának lenne egy felügyelője, akinél majd fel lehet iratkozni – ismertette a tervet a polgármester.

Az önkormányzat által fizetett fe - lügyelők bére még mindig messze elmarad a rongálások miatti költségektől. Hamarosan kosárpalánkokat és pingpongasztalokat is elhelyeznek a városban, ehhez pályázatot hirdetnek meg, és kérni fogják az ott lakók írásos beleegyezését, a későbbi panaszokat elkerülendő. A palánkokat és az asztalokat csak ott állítják majd fel, ahol a lakók legalább 70-80 százaléka áldását adja rá.

A sportcsarnok visszaszerzési kisérletet iszapbirkózásnak nevezte a polgármester, aki határozottan kijelentette: nem adják fel a harcot, hiszen a sepsiszentgyörgyieket illeti meg, és nem az ország különböző szegletéből származó sportolókat. A bonyolult probléma megoldását jelenleg jogi és politikai úton is próbálják elérni, azt, hogy önkormányzati kézbe kerüljön végre az ingatlan.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában