hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Gyertyás tüntetés Sepsiszentgyörgyön

2011.01.21

Kedves Testvéreim, tisztelt Polgártársaink!

Az Úr Jézus Krisztust úgy ítélték ártatlanul kereszthalálra, hogy közben a jogosság látszatát tartották fenn: volt hamis vád és hamis tanúk, csakhogy a gonosz tervet úgy hajthassák végre, hogy igazságszolgáltatásnak tűnjön.

Valami hasonlót élünk át manapság Sepsiszentgyörgyön: a román állam, a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) segédletével,  kapván kapva egy sepsiszentgyörgyi (sajnos, magyar) polgár öncélú vádaskodásán, bűnügyi pert indított a Református Székely Mikó Kollégium visszaszolgáltatásában tíz évvel ezelőtt szerepet játszó visszaszolgáltatási bizottság három tagja (köztük két magyar ember) ellen. Azt állítják, hogy a Bizottság tagjai jogtalanul ítélték az épületet az egyháznak, mert az nem volt az övé. (Hogy kinek kellett volna mégis visszaadni, arról nem szól a vádirat.)

A nemzettársaink meghurcolásán túlmutató cél kettős: egyfelől, semmissé tenni az iskolaépület visszaszolgáltatását és azt ismét a román állam tulajdonába adni. Másfelől, leállítani az amúgy is döcögősen haladó visszaszolgáltatási és kárpótlási folyamatot és így továbbra is kiszolgáltatott helyzetben hagyni az erdélyi magyarságot.

Ezt a nemtelen próbálkozást sem közösségként, sem keresztyén gyülekezetként, sem becsületes magyar emberekként nem hagyhatjuk szó nélkül!

Ezért arra szólítjuk fel híveinket, valamint Sepsiszentgyörgy és Háromszék felelősen gondolkodó polgárait, hogy 2011. január 23-án 18 órától vegyünk részt az Egyetemes Imahét zárórendezvényén az evangélikus templomban, majd ezt követően 19,30-kor együtt, egy-egy szál gyertyával kezünkben, némán tiltakozó tömegként vonuljunk a Székely Mikó Kollégium épülete elé!

Buzdítson mindenkit a részvételre Salamon király bölcs figyelmeztetése:
“Az igazság felmagasztalja a nemzetet; a bűn pedig gyalázatára van a népeknek.” Péld.14,34


A történelmi magyar egyházak sepsiszentgyörgyi lelkészei
Sepsiszentgyörgy Város Önkormányzata
Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere


Sepsiszentgyörgy, 2011. január 20.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.