hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

A tulajdonjogért tárgyalnak

2011.06.17

Nem lesz több lövöldözés a katonaság gyakorlóterén


Megtörni látszik a jég a sepsiszentgyörgyi lőtér ügyében, és az eddigi elzárkózás után az elmúlt hetekben a hadsereg megtette az első lépést, amely nyomán a megyeszékhely lakosságának nem kell a lőgyakorlatok okozta kellemetlenségek miatt aggódnia. A hosszú ideje húzódó ügy fejleményeiről Antal Árpád András polgármestert kérdeztük.

– Az elmúlt két hétben néhány változás állt be a megyeszékhelyi lőtérrel kapcsolatosan. Melyek ezek?

– Megközelítőleg két héttel ezelőtt a hadsereg helyi parancsnoka küldött egy átiratot az önkormányzatnak, amelyben jelezte, hogy mindenféle tevékenységet beszüntetnek a sepsiszentgyörgyi lőtéren. Szeretném hangsúlyozni, hogy ez a terület feletti tulajdonjog problémáját nem oldja meg, mindössze annyit jelent, hogy a város lakosságát ezután a lőgyakorlatok nem fogják zavarni. Az említett dokumentum kézhezvétele után a hadügyminisztériumtól is érkezett egy átirat, amelyben közölték, hogy szeretnének tárgyalni a lőtér elköltöztetéséről. Jelenleg azt várjuk, hogy létrejöjjön a találkozó a szaktárca képviselőivel, hogy meg tudjuk vizsgálni, hová lehet a lőteret áttelepíteni. Némi gondot okoz, hogy Sepsiszentgyörgy közigazgatási területén nem találtunk olyan területet, ahová át lehetne helyezni. Már tárgyaltunk a környékbeli községek vezetőivel annak érdekében, hogy próbáljunk találni egy megfelelő helyszínt. Azt már most elmondhatom, hogy valószínűleg anyagi költségekkel is jár majd az önkormányzatnak a helyzet rendezése, hiszen a hadsereg képviselői azt szeretnék, hogy mi képezzünk ki számukra egy másik lőteret.

– Amennyiben a város tulajdonába kerül a terület, milyen elképzelés létezik annak további sorsát illetően?

– Több ötlet, elképzelés is megfogalmazódott. Elsősorban az egyházakkal szeretnénk rendezni a temető bővítésével kapcsolatos, már megfogalmazott igényeket. Ez persze csak egy kis részét érinti a területnek. Ami a fennmaradó, elég jelentős nagyságú földet illeti, bár több ötlet is körvonalazódott, nem akarunk nagyon előreszaladni, mert egyelőre még nem látjuk a történet végét. Az elképzelések között szerepel egy szabadidős központ vagy egy rehabilitációs központ kialakítása, de figyelembe véve, hogy egy nagy kiterjedésű területről van szó, sok más célra fel lehetne használni.

– Már több alkalommal szó esett arról, hogy a hadsereg tevékenysége, illetve az, hogy több területet, ingatlant „uralnak” a városban, többek között a fejlesztéseket is gátolja. Hogyan látja, a többi, a hadsereg által birtokolt ingatlan esetében tárgyalási alapot jelenthet-e, ha a lőtér ügyét sikerül végleg megoldani?


– Nos, a lőtér ügyének megoldása csak egyike azoknak a lépéseknek, amelyek nyomán rendeződhet a hadsereg és a lakosság viszonya Sepsiszentgyörgyön. A költöztetéssel egyébként megoldódna a lőtér körüli biztonsági övezet okozta probléma is, hiszen ez valóban akadályozza a fejlesztéseket, de a többi ingatlant illetően nem szándékom előreszaladni.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában