hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Online platform indult a közterületen elhagyott gépkocsik bejelentésére

2023.05.03

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Helyi Rendőrség egy online platformot hozott létre, amelyen a városlakók jelezhetik a közterületen lévő, elhagyott gépkocsikat.

Sepsiszentgyörgyön a Helyi Rendőrség által kezdeményezett akció keretében az elmúlt napokban 13 gazdátlan autót szállítottak el a város utcáiról. Hasonló akciókra 2-3 havonta kerül sor és folyamatosan igyekeznek az elhagyatott autókat elszállítani. Azok a lakók, akiknek tudomásuk van közterületen elhagyatott autókról, bejelenthetik az új online platformon IDE kattintva. Fontos tudni, hogy minden bejelentés név nélkül történik.

A legtöbb esetben lakossági bejelentés alapján járunk el, de a városházától is kapunk elhagyott autókról jelentést, illetve járőrözés közben kollégáink is szoktak rábukkanni olyan járművekre, amelyeket minden jel szerint hosszú ideje nem mozdított el senki. Különösen a lakónegyedi övezetekben jelent gondot egy elhagyott autó, mert a parkolóhelyek szűkösek: ilyen módon is igyekszünk segíteni a lakókon” – közölte Hadnagy István, a Helyi Rendőrség vezetője.

Mikortól számít egy gépjármű elhagyatottnak?

Két fontos kritérium alapján döntik el, hogy egy autó gazdátlannak nyilvánítható: az első, hogy közterületen van leállítva, láthatóan huzamosabb ideje, a másik, hogy nem tesz eleget a minimális, közlekedéshez elengedhetetlen jogi követelményeknek, nem rendelkezik érvényes műszaki vizsgával (ITP-vel). A Helyi Rendőrség ezután felszólítást helyez el az autó szélvédőjén, amelyben jelzik, hogy a tulajdonosnak 10 munkanap áll a rendelkezésére, hogy rendezze az autó helyzetét és eleget tegyen a jogi követelményeknek – a gyakorlatban ennél azonban sokkal többet is szoktak várni.

Amennyiben a tulajdonos nem tesz eleget a felszólításnak, egy Brassó megyei cég segítségével a Városi Kertészethez szállítják az autókat, a tulajdonosoknak pedig 30 nap áll rendelkezésükre, hogy jelentkezzenek, ellenkező esetben az autót ócskavasként értékesíti a város.

Ha a tulajdonos jelentkezik a gépkocsiért, ki kell fizetnie a szállítási díjat (ez változó), illetve napi 50 lej tárolási díjat.

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.