hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Pénteken, november 4-én kerül sor a Hallgatói Ösztöndíjasok Konferenciájára Sepsiszentgyörgyön

2022.10.31

21 ösztöndíjban részesült hallgató mutatja be a szakdolgozatát

November 4-én, pénteken 12 órától  kerül sor a Hallgatói Ösztöndíjasok Konferenciájára, ahol 21 egyetemi hallgató védi meg a szakdolgozatát. Az eseményt az önkormányzat Ifjúsági Irodája szervezi a Kovács Kastély vendéglőben.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata 2014 óta minden évben pályázatot hirdet végzős egyetemisták, mesteris hallgatók és doktoranduszok számára, akik a városhoz kapcsolódó, vagy itt hasznosítható kutatásokból írják államvizsga, mesteri vagy doktori dolgozatukat. A sepsiszentgyörgyi lakcímmel rendelkező végzősök, a dolgozatok témájától függetlenül is pályázhatnak az ösztöndíjra. Az ösztöndíjak értéke az alapképzésben résztvevő végzős egyetemisták esetén havi 300 lej, a mesteris hallgatóknak havi 500 lej, és a doktoranduszoknak pedig havi 1000 lej, amelyet négy hónapon keresztül folyósítanak. Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala évi 100 000 lejt különít el erre a célra.

Idén 30 pályázó közül 21 hallgató részesült támogatásban: 10 alapképzésben résztvevő diák és 11 mesteris hallgató, többek között a Babeș-Bolyai Tudományegyetemről, a budapesti Eötvös Lóránd Tudományegyetemről, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemről és a marosvásárhelyi George Emil Palade Orvosi, Gyógyszerészeti, Tudomány és Technológiai Egyetemről.

A hallgatók, hét tömbben fogják bemutatni dolgozataikat, kutatási eredményeiket: orvosi, természettudományok, jog, pszichológia-szociológia, digitalizáció, történelem-filozófia és kultúra szekcióban. A különböző témájú tömböket  szakmailag elismert személyek, cégvezetők és intézményvezetők nyitják majd meg. A konferencia programja IDE KATTINTVA olvasható. 

A rendezvényen Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere és Zsigmond József önkormányzati képviselő, az ösztöndíjprogram kezdeményezője köszönti a résztvevőket.

Minden évben hallunk olyan előadásokat, dolgozatokat, amelyek valóban újszerűek és hasznosak Sepsiszentgyörgy szempontjából, illetve megismerünk olyan fiatalokat, akiknek értékes és érdekes kutatási területeik vannak, és akik aktívan csatlakoznának a város vérkeringésébe” - mondta el Vargha Fruzsina pénteki sajtótájékoztatón, ahol arról is beszámolt, hogy az ösztöndíjasok konferenciáját összekapcsolnák a szintén a héten zajló Karrier-napokkal.  

Karrier Napok lesznek november 2. és 4. között Sepsiszentgyörgyön

Szeretnénk egy olyan tudás-hetet szervezni a város fiataljainak, és ez lenne a JÖVŐ HÉT program, amely tapasztalat alapú. A karriervásár elsősorban a középiskolásokat szólítja meg, a Hallgatói Ösztöndíjasok Konferenciája pedig az egyetemistákat, jövőre pedig igyekezni fogunk majd  a nyelvtanulási program résztvevőinek is szervezni egy olyan fórumot, amely során a fiatal felnőtteket is be lehetne vonni ebbe a tudás-hétbe.” - mondta az alpolgármester.

A Székelyföldi Karrier Napokat immár negyedik alkalommal szervezi meg a Centrum Studiorum Egyesület, amelyre november 2-4. között kerül sor. Hat iskola kapcsolódott be: a Székely Mikó Kollégium, a Református Kollégium, a Mikes Kelemen Elméleti Líceum, a Plugor Sándor Művészeti Líceum, a Puskás Tivadar Szakközépiskola, valamint a Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakközépiskola. Az itt tanuló, pályaválasztás előtt álló, 11. és 12. osztályos tanulók délutánonként több mint 30 szakmával ismerkedhetnek meg, 13 kategóriában. Sikeres előadók beszélnek majd a szakmájuk rejtelmeiről, de arról is, hogy milyen szépségei és nehézségei vannak.

A diákok szeretik az előadásokat, a meghívottak is szívesen jönnek, a bemutatókat, tanácsadást pedig ellenszolgáltatás nélkül tartják meg. Ez nagyon jó, mert azt az üzenetet hordozza: az itt élő szakembereknek is fontos az, hogy a fiatalok jó pályára álljanak, jó továbbtanulási lehetőségeket válasszanak.” – fogalmazott Zsigmond József városi tanácsos.

A diákok november elsejéig regisztrálhatnak a www.diakigazolvany.ro oldalon. 

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában