hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Rendezvényekben gazdag évet tervez a Kónya Ádám Művelődési Ház

2022.02.23

Február 23-án Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere és Tubák-Damian Diana, a Kónya Ádám Művelődési Ház vezetője közös sajtótájékoztató keretében ismertették az intézmény 2022-re tervezett eseményeit.

A szervezőcsapat az elmúlt egy évben megújult, és az önkéntesek segítségével 2021-ben a járványügyi helyzet ellenére is sikerült számos teltházas rendezvényt megvalósítani. A tavalyi év legnagyobb eseménye az István, a király Székelyföldi Nagyprodukció volt a Sepsi Arénában, amely Erdély legjobb művészeit sorakoztatta fel. 

Az intézmény jelenleg az 1848-’49-es forradalom és szabadságharcra való megemlékezés márciusi rendezvényeinek előkészítésén dolgozik. A Tamási Áron Színházban szimfonikus hangversenyt és leckehangcversenyt tartanak, a Székely Mikó Kollégium konferenciatermében március 14-én pedig Üsztürü koncerttel készülnek a Kincskeresők Néptáncegyüttes közreműködésével. Amennyiben a járványügyi szabályok lehetővé teszik, a hagyományos március 15-i felvonulást is megszervezik majd.

Javában zajlanak a Szent György Napok előkészületei is, a helyi zenekarok közös nagykoncertjének felhívásra 10 helyi alkotócsapat jelentkezett, a nevezési határidő február 25-én jár le.

Május gazdag hónap lesz a rendezvények szempontjából, ugyanis Sepsiszentgyörgyre látogat majd a Győri Balett társulata, amely a Tamási Áron Színházban két előadással kedveskedik az itthoni közönségnek.

Májusban SepsiBook könyvvásárt és kortárs irodalmi fesztivált szerveznek a Sepsi Arénában, idén tartanak gyermeknapot és megújul a KultúrPark is, és természetesen nem marad el az őszi és a karácsonyi vásár sem. A további rendezvényeken közönségtalálkozókban, helyi és külföldi művészek közös produkcióiban gondolkodnak, igyekeznek minden korosztályhoz közelebb vinni a kultúrát.

Hangsúlyt fektetnek az önkéntesekre és a fiatalokra is, tavaly egy állandó önkéntescsapat alakult a Kónya Ádám Művelődési Ház körül, akik a különböző rendezvényeken segítenek. Vargha Fruzsina alpolgármester kiemelte, hogy az önkormányzat dolgozik egy jutalmazási rendszeren, amellyel az önkéntesek munkáját tudják megköszönni. Ez az önkormányzati fenntartásban működő kulturális intézményekbe, illetve szabadidős létesítményekbe történő ingyenes belépőjegyek formájában történne. Egy tavaszi önkéntes tábor is szervezés alatt áll, melynek célja egy igazi csapat összekovácsolása.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában