hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Rongálás esetén forduljanak a Helyi Rendőrséghez

2024.02.14

A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség ritkán kap értesítést rongálásról, így a hulladékgyűjtők megrongálása ellen is kevesebb alkalommal tudnak fellépni, a gyűjtőpontok tisztaságának megőrzését pedig több helyi határozat is segítené.

„A Környezetvédelmi Osztályunk kis létszámú, mindössze három emberből áll, de ennek a tükrében is azt kell mondanom, hogy kevés olyan értesítést kapunk, ami a hulladékgyűjtők rongálásáról szól: 2023-ban mindössze két ilyen esetben jártunk el, ami lényegesen kevesebb, mint ahányat a TEGA jelzett. Igaz az is, hogy a legtöbb, amit tehetünk, hogy megbírságoljuk azokat, akiket tetten érünk, de ez is ér valamit abban az értelemben, hogy ha rövid időre is, de abbahagyják. Sokszor jelzik, hogy a kollégák nem érnek ki idejében. Fontos, hogy nem járhat el mindenki minden kihágásnál, tehát ilyenkor mondjuk a forgalmis kollégáinkat hiába küldjük ki. Bejelentésre minden esetben kiszállunk, ha később is, akkor sem veszett semmi: ugyanis a kukázóknak is útvonalai vannak, a következő célpontok valamelyikénél mindenképp ott leszünk. Arra szeretném felhívni a lakók figyelmét, hogy 2024-ben azzal nem lehet a rászorulókon segíteni, hogy a szemetet a kuka mellett hagyjuk. Tudjuk, hogy sokan segítő szándékkal teszik, azonban az eredmény az szétdobált szemét, ruhadarabok lesznek. Ez sajnos nem hatékony” – mondta el Hadnagy István, a Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség igazgatója.

Fontos tudni, hogy külön helyi határozat van arra, hogy a szemetet nem szabad a kukából kiszedni: ezt 300-1000 lejig terjedő bírsággal (és tettenérés esetén sokszor a szemét visszarakásával) büntetik. A Helyi Rendőrség szerint kevés ilyen esetben jártak el 2023-ban, összesen 27 alkalmat jegyeztek, amelyre 9 figyelmeztetést és 18 bírságot állítottak ki. A kukák és tárolók feszegetését is tiltja egy, a Helyi Tanács által elfogadott határozat: 150-300 lejig terjedő pénzbüntetés jár érte, ám 2023-ban összesen két ilyen esetet jeleztek a lakók. A Helyi Rendőrség arra kéri a sepsiszentgyörgyieket, hogy ilyen helyzetekben hívják a 0800 800 767 Zöld Számot.

(A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség sajtóközleménye)

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.