hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Sepsi Bölcsi néven önálló intézménybe szervezték a sepsiszentgyörgyi bölcsődéket

2022.09.08

Idén 383 bölcsődést irattak be, a helyek számának növelése érdekében újabb bölcsődéket építenek

Önálló intézménybe szervezte az önkormányzat a sepsiszentgyörgyi bölcsődéket, így az állami finanszírozás mellett az önkormányzat saját költségvetésből egészíti ki a bölcsődék kiadásait – jelentette be közös sajtótájékoztató keretében Antal-Árpád András polgármester és Albert Andrea, a Sepsiszentgyörgyi Bölcsőde igazgatója.

A Sepsi Bölcsi mint önálló intézmény ezelőtt öt héttel jött létre, amelynek igazgatásával Albert Andreát bízták meg, aki előtte hosszú ideig vezette a Gödri Ferenc Általános Iskolát.

„Mivel egy olyan új intézményről beszélünk, amely fejlődni fog a következő években is, nagyon fontosnak tartottam, hogy olyan személy vezesse az új intézményt, akinek már van tapasztalata ezen a területen” – hangsúlyozta a polgármester.

A Kós Károly utcában található, önálló jogi személyiséggel bíró intézményt három bölcsőde egyesítésével hozták létre: a csíki negyedi Árvácska, az állomás negyedi Napsugár (ide tartozik a kilyéni bölcsődei csoport is) és az egykori Svájci Villában található bölcsődei csoportok egyesítésével. Korábban a bölcsődék az önkormányzat által fenntartott szociális rendszerhez tartoztak, és kizárólag helyi költségvetésből volt fedezve a fenntartásuk. 

Az új kormányhatározat értelmében a bölcsődék bekerülhetnek a tanügyi hálózatba, ennek következtében az önkormányzatoknak dönteniük kellett, hogy az intézményeket átadják az állami rendszernek vagy önálló jogi személyiséget hoznak létre és önkormányzati hatáskörben maradnak a bölcsődék. Sepsiszentgyörgy Önkormányzata úgy döntött, hogy az intézmény maradjon az önkormányzati hatáskörben, idéntől lehetővé vált a kormányzati finanszírozás, a kormány által biztosított költségvetést pedig az önkormányzat kiegészíti.

A sepsiszentgyörgyi bölcsőde négy helyen működik, összesen 17 csoporttal. Az átszervezés után 58-ról 62-re nőtt a bölcsődei alkalmazottak száma és további 21 személyt alkalmaznak.

„További alkalmazásokra is sor kerül, egyelőre átvettük azt a személyzetet akivel eddig működött a három bölcsőde. További alkalmazásokat az intézmény részéről a tanügyminisztérium által meghirdetett pedagógusi állások betöltése után tudunk végezni” - közölte Albert Andrea.

Új bölcsődék épülnek Sepsiszentgyörgyön

A bölcsődés helyek számának növelése és a zsúfoltság csökkentése érdekében az önkormányzat további négy helyszínen tervezi az új bölcsődék építését, ezek összesen további 140 gyermek befogadására lesznek alkalmasak.

A Borvíz utcában folyamatban van az építő kiválasztása, legkésőbb tavasszal indul a munkálat. A bölcsőde 20 fős gyermekcsoport befogadására lesz alkalmas.

A Nicolae Iorga utcában az Országos Befektetési Vállalattal együttműködve építi az önkormányzat a bölcsődét, a tervek szerint az építkezés jövőben indul, ahol közel 70 gyereket tudnak majd befogadni.

Szépmezőn megtörtént a szerződéskötés a műszaki terv és engedélyeztetési terv elkészítésére, az építkezés jövő tavasszal kezdődhet el és 20 gyermeknek tudnak helyet biztosítani.

Az önkormányzat és az unitárius egyház együttműködésével a George Enescu utcában két 15 fős csoport befogadására alkalmas bölcsőde létesül, várhatóan a jövő nyárra. Az unitárius egyház által építtetett bölcsődét a város fogja működtetni.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában