hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata bevezeti a Zöld Péntek elnevezésű programot

2026.03.26

Áprilistól minden pénteken bárki ingyenesen használhatja a városi tömegközlekedést.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala elindítja a Zöld Péntek elnevezésű programot, amelynek célja a fenntartható közlekedés ösztönzése és a városi légszennyezés csökkentése. Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek, valamint a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe a Multi-Trans vállalat által üzemeltetett valamennyi buszjáratot.

A Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium kezdeményezéséhez csatlakozva, a program bevezetése egy meghatározó lépés a tisztább és élhetőbb városi környezet megteremtése felé. A kezdeményezés kiemelt célja, hogy a városi tömegközlekedés valós és vonzó alternatívája legyen a személyautó használatának, ezáltal gördülékenyebbé váljon a városi forgalom, és nem utolsósorban a szén-dioxid-kibocsátás mérséklése révén hozzájáruljon környezetünk megóvásához.

Kedvezmények és elérhetőség

Annak érdekében, hogy minél többen élhessenek a lehetőséggel, az önkormányzat a lehető legegyszerűbb módon teszi lehetővé az autóbusszal való közlekedést:

  • Az utasok minden pénteken díjmentesen vehetik igénybe a Multi-Trans járatait.
  • A pénteki napokon nincs szükség menetjegyre vagy bérletre, az utazási igazolványok felmutatása nem kötelező.
  • A program Sepsiszentgyörgy teljes közigazgatási területén érvényes, beleértve Szotyort, Kilyént és Sugásfürdőt is.

A már érvényes bérlettel rendelkező utasok továbbra is használhatják azokat, ám a bérletek érvényessége nem hosszabbodik meg, mivel a program a közösség számára nyújtott kiegészítő kedvezménynek minősül.

A program megvalósítását teljes mértékben Sepsiszentgyörgy helyi költségvetéséből finanszírozzák. A kezdeményezés a közösség részéről megfogalmazott javaslatokat is figyelembe véve született meg, amelyek a légszennyezés és a városi közlekedés zsúfoltságának csökkentése érdekében a tömegközlekedés használatát hangsúlyozták.

A Zöld Péntek nevű program által Sepsiszentgyörgy azokhoz a korszerű romániai városokhoz csatlakozik, amelyek már bevezették ezt a sikeres programot a környezetvédelem és városi közlekedés zsúfoltságának csökkentésének érdekében.

Kérjük Önöket, hogy április 3-tól minden pénteken hagyják otthon a személyautójukat, és válasszák az autóbuszt!

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé

MindFormers: közös gondolkodás a jövőről, innovációról, fenntarthatóságról
2026.06.11

Szeptember 16–19. között ismét benépesül a sepsiszentgyörgyi egykori Cigarettagyár, hiszen második alkalommal szervezik meg a MindFormers rendezvényt, amelynek célja, hogy közösen gondolkodjunk a jövőről, az innovációról, a technológiáról, a fenntarthatóságról és azokról a változásokról, amelyek már ma formálják a következő évtizedeket.