hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata fedezi a tanintézmények fűtési kiadásait és támogatási programmal kiváltja az osztálypénzt

2022.09.29

Antal Árpád-András polgármester csütörtöki sajtótájékoztatóján kiemelte, hogy az egyre növekvő energiaárak ellenére az önkormányzat ezután is gondoskodik arról, hogy egyetlen tanintézményben se legyen hideg. A fűtési számla kifizetése ezután is az önkormányzatot terheli, nem pedig az intézményvezetőket.

Nagyon határozottan ki szeretném jelenteni, hogy elvárom minden tanintézménytől, függetlenül attól, hogy milyen állapotban vannak az épületek, hogy a tantermekben ne legyen hideg” – hangsúlyozta a polgármester.  

Egyes híresztelések ellenére spórolás miatt az önkormányzat nem fog elrendelni online oktatást Sepsiszentgyörgyön. Ha országos szinten gond lesz a gázellátással, akkor az oktatásra vonatkozó intézkedéseket nem az önkormányzat, hanem a kormány hozza meg, és ezek országos szinten lépnek majd érvénybe.  

A pedagógusok nem kérhetnek anyagi hozzájárulást a szülőktől az alapvető kellékek beszerzéséhez

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata tavaly indított programjában nagyobb pénzösszeget különített el a tanintézmények támogatására, ezzel fedezni tudják az intézmények alapvető szükségleteit, így osztálypénz címszó alatt nem kérhetnek pénzt a szülőktől vécépapírra, krétára, ceruzára, vagy további alapvető kellékekre. 

Ebben az évben is átutalták már az erre a célra szánt összeget, amelyet a tanintézményekben tanuló diákok számának függvényében határoztak meg. Ugyanakkor a támogatás feltételeként szabták meg, hogy az átutalt összeget a pedagógusok arra használják, ami a gyermekeknek fontos és ne az intézmény fenntartására, ez utóbbi továbbra is az önkormányzat feladata marad.

A sepsiszentgyörgyi tanintézmények minden óvodás után 150 lejt, 0-4. osztályos gyermek után 100 lejt, 5-12. osztályos tanuló után 50 lejt kaptak. Az önkormányzat idén 10 112 diákra számolva összesen 812 150 lejt utalt át az oktatási intézményeknek Sepsiszentgyörgyön, hogy kiváltsa az osztálypénzt.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában