hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata felbontotta a Mihai Viteazul Főgimnázium bentlakásának és dísztermének felújítási szerződését

2023.06.26

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata felbontotta a Mihai Viteazul Főgimnázium bentlakásának és disztermének felújítási és korszerűsítési munkálataira vonatkozó szerződést, viszont a kivitelező cég a felszólítás ellenére sem hajlandó elhagyni a munkahelyszínt.

A jelen helyzet azután alakult ki, hogy a kivitelező, a kolozsvári Modern Power System cég nem teljesítette a szerződésben vállalt kötelezettségeit.

A munkálatokat 2020-ban kezdték el hat hónapos átadási határidővel, de ezt a határidőt a cég nem tartotta be. Az önkormányzat minden lehetséges módon megpróbált hatékonyan együttműködni a kivitelező céggel a felújítás befejezése érdekében, viszont ennek ellenére sem haladtak a munkálatok.

Tekintettel arra, hogy a munkálatokat európai alapokból finanszírozzák, és az átadási határidő 2023. december 31-e, az önkormányzatnak fel kellett bontania a szerződést, és új pályázatot kellett kiírnia az elmaradt munkálatokra, annak érdekében, hogy azok ez év végéig befejeződhessenek.

Május végén, a közbeszerzési iratokban foglalt rendelkezések alapján történő szerződésbontás után az önkormányzat képviselői megpróbálták átvenni a munkaterületet, de a kivitelező ebbe nem egyezett bele, ezért felszólították, hogy június 26-án 12:00 óráig hagyja el a területet. A kivitelező cég azonban még mindig nem hajlandó átadni a munkapontot, különböző pénzügyi kifogások okán, amelyeknek nincs valóságalapja.

Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy a munkálatokat már több mint két évvel ezelőtt be kellett volna fejezzék, de a kivitelező, amely ugyanaz a vállalat, mint amelyik a tervezést végezte, több munkálatot kihagyott az építési tervből. Tavaly az önkormányzatnak újabb közbeszerzési eljárást kellett lebonyolítania a kiegészítő munkák elvégzésére, amely miatt az átadási határidő tovább húzódott. Mivel a kivitelező nem tudta a tanév kezdetére átadni az iskola épületében lévő tantermeket, a főgimnázium tevékenységét felosztották és a tanulóknak más iskolák tantermeiben kellett folytatniuk a tanulmányaikat.

Az európai alapokból finanszírozott eredeti projekt mellett Sepsiszentgyörgy Önkormányzata a helyi költségvetésből közel kétmillió lejt különített el néhány, a projektben nem szereplő probléma megoldására.

Ha a teljes projekt munkálatai nem fejeződnek be az év végéig, az önkormányzatnak a helyi költségvetésből kell visszafizetnie az európai alapokból lehívott összegeket is.

A Mihai Viteazul Főgimnázium bentlakásának és dísztermének építészeti-környezeti minőség javítása és hőszigetelése elnevezésű projekt értéke a szerződéskötéskor 7,1 millió lej volt, amelyből 6,9 millió lej vissza nem térítendő támogatás.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata 2020 szeptemberében adta ki az engedélyt a munkálatok megkezdésére, miután a bürokratikus folyamatok miatt több mint kétéves fennakadás következett be, mivel az iskola bentlakásának és a dísztermének felújítására és korszerűsítésére vonatkozó projekt nem kapta meg a Kovászna Megyei Készenléti Felügyelőség jóváhagyását, a főépület és a könyvtár felújításához pedig a Kovászna Megyei Készenléti Felügyelőség és a Brassó Megyei Kulturális Igazgatóság jóváhagyására is szükség volt.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.