hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kérelmezte a sugásfürdői medve áthelyezését vagy kilövését

2021.06.28

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának vezetősége vasárnap kérelmezte a Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztériumtól annak a medvének az áthelyezését vagy kilövését, amelyik Sugásfürdő környékén szombaton megtámadott egy férfit. 

A kérelem alapjául szolgál az a tény is, hogy elszaporodtak a medvék Sepsiszentgyörgy környékén található erdőkben is, főként Sugásfürdő közelében. Sajnálatos módon a legutóbbi eset során egy 50 éves férfi esett a medvetámadás áldozatául, miközben a kijelölt turistaösvényen szaladt. Az áldozatot a fején, a vállán, a hátán, a hasán és a mellkasán ért számos sérüléssel szállították a kórházba. 

Figyelembe véve, hogy az emberi élet a legfontosabb, Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának vezetősége kérte, hogy mihamarabb tegyék meg a szükséges intézkedéseket a medve elszállítására vagy kilövésére vonatkozóan. Továbbá már a hétvégén arra kérték a csendőrség és a helyi rendőrség munkatársait, hogy a közbiztonság növelése érdekében járőrözzenek a környéken. 

„Én fontosnak tartom, hogy védjük a természetes környezetet, s ezzel együtt a medvéket, de az emberi élet a legfontosabb! Tudom, hogy most sokak számára érzékeny téma a medvetámadások ügye, de a határozott lépésekre nagy szükség van, nem szabad tovább halogatni! Annak ellenére, hogy óriási nyomást gyakorolnak rá, Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter azon dolgozik, hogy lehetővé tegye a veszélyes egyedek kilövését. Romániában 5 éve tiltották be a nagy húsevő vadak, így a medvék és farkasok vadászatát, és ennek a szélsőséges döntésnek az árát ártatlan emberek fizetik meg! Ez a helyzet már tarthatatlan, mielőbb megoldást kell találni a medvekérdésre, mert ez a helyzet már túlmutat a normalitáson, felbomlott az egyensúly az ember és veszélyes nagyvad között”, nyilatkozta Antal Árpád polgármester.

Az önkormányzat újra felhívja a lakók figyelmét, hogy legyenek óvatosak és közlekedjenek körültekintően a Sugásfürdő környéki erdőkben. Amennyiben medve jelenlétét észlelik, azonnal értesítsék a hatóságokat a 112-es sürgősségi telefonszámon! Semmilyen  esetben ne közelítsék meg és ne akarják etetni vagy fényképezni az állatokat. 

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala már áprilisban is értesítette a megyei vadásztársaságot egy medvecsalád felbukkanásáról Sugásfürdőn, kérelmezve, hogy tegyék meg a megfelelő intézkedéseket az emberek életét, javait, a turistákat és a környéken sportolókat fenyegető veszély elhárítása érdekében.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön