hu
 
Szombat, 2026. Június 27.

Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala bűnvádi panaszt nyújtott be a Szakszervezetek Művelődési Házának ügyében

2021.02.22

Több hivatalos lépést és bejelentést követően Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala egy bűnvádi panasz benyújtását látta a megfelelő lépésnek a volt Szakszervezetek Művelődési Házának ügyében, hiszen az érintett épület nemcsak elhanyagolt állapotban van, de problémákat is okoz a lakók biztonságát és egészségét illetően.  

Ahogyan arról már korábban beszámoltunk, a Szakszervezetek Művelődési Háza nem képezi Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának tulajdonát, ellenben az önkormányzat felelőssége, hogy a város területén ne legyenek olyan súlyosbodó problémák, amelyek rongáláshoz vezetnek és kellemetlenséget okoznak a lakóknak. 

Figyelembe véve, hogy a Szakszervezeti Művelődési Házak Országos Szövetsége magának követeli a Sepsiszentgyörgy központjában található ingatlan tulajdonjogát, valamint azt, hogy az épület leromlott állapotban található és illegális cselekmények, kihágások helyszínéül szolgál, Sepsiszentgyörgy Önkormányzata kénytelen volt egy bűnvádi panasz benyújtását kezdeményezni. 

A helyi hatóságok úgy gondolják, hogy a tulajdonosok felelőssége, hogy gondoskodjanak a Szakszervezetek Művelődési Házának épületéről, és elkerüljék azokat a problémákat, amelyek a hosszú éveken át tartó elhagyásából adódhatnak.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata többször is felkérte az Országos Rendőrséget, hogy járőrözzenek a környéken az esetleges illegális cselekmények megelőzése érdekében. Figyelembe véve azt is, hogy a Helyi Rendőrség közel egy éve az Országos Rendőrség, és nem az önkormányzat alárendeltségéhez tartozik, a hatóságoknak nincs más eszközük a közrend és a béke fenntartásának biztosítására a Szakszervezetek Művelődési Házának épülete körül.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata át szeretné venni a Szakszervezetek Művelődési Házának tulajdonjogát és visszahelyezni azt a város kulturális körforgásába, ehhez azonban egy központi szinten hozott döntésre van szükség, ami a volt kommunista szakszervezet örökségét illeti.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön