hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Sepsiszentgyörgyön zöld forgatókönyv lép érvénybe

2021.05.11

Az ezer főre eső megbetegedések száma 1,37-re csökkent

Sepsiszentgyörgyön május 12-től, szerdától zöld forgatókönyv lép érvénybe, mivel az ezer főre eső igazolt koronavírusos megbetegedések száma 1,37-re csökkent a lakosság körében. 

Az esetek csökkenése néhány, kötelező egészségügyi szabály lazítását jelenti, ugyanakkor a védőmaszk viselése továbbra is kötelező marad minden zárt és kültéri közterületen. 

A fentiek értelmében, május 12-től Sepsiszentgyörgyön megengedett: 

  • a mozi, az előadó- és koncerttermekben történő tevékenységek lebonyolítása, legtöbb 50 százalékos működési kapacitással,
  • az éttermek és kávázók belső tereiben történő kiszolgálás, legtöbb 50 százalékos működési kapacitással, 
  • szabadtéri előadások, koncertek, fesztiválok, kulturális rendezvények szervezése legtöbb 300 személy részvételével, akiknek minimum 2 méteres távolságban kötelező ülőhelyeket biztosítani, továbbá kötelező a védőmaszk viselése is,
  • a sport- és fitnesztermek működése,
  • a játéktermekben zajló tevékenységek, legtöbb 50 százalékos működési kapacitással.

Ami a tanügyi intézmények működését illeti, jelen pillanatban nem változnak az előírások, amennyiben az ezer főre eső megbetegedések száma 1 alá csökken, az V-VII. és IX-XI. osztályos tanulók, akik most online oktatásban részesülnek, visszatérhetnek az iskolapadba. 

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata felhívja a figyelmet, hogy fontos továbbra is betartani a kötelező egészségügyi szabályokat, amelyek a koronavírus terjedésének megfékezését szolgálják, így a védőmaszkok viselése, a kezek fertőtlenítése, a fizikai távolság betartása más személyektől. Csakis a szabályok betartásával térhetünk vissza a korábban megszokott életvitelhez. Ugyanakkor mindazok, akik szeretnék beoltatni magukat, megtehetik a sepsiszentgyörgyi oltóközpontokban, ahol jelenleg közel 2 800 szabad hely áll a lakók rendelkezésére. Az oltásra az alábbi IDE kattintva lehet regisztrálni.

Sepsiszentgyörgyön továbbra is tilos marad:

  • a 6 főnél több személy csoportosulása és csoportban való közlekedése, amennyiben nem egy családhoz tartoznak;
  • a lakóhelyek elhagyása 22:00 és 5:00 óra között;
  • ünnepségek, megemlékezések, évfordulók szervezése kültéri és zárt területeken;
  • privát események (esküvők, keresztelők, kicsengetések, ünnepi ebédek, stb.) szervezése kültéri és zárt területeken, így rendezvénytermekben, kultúrotthonokban, teraszokon, vendéglőkben, kávézókban, eseménysátrakban, stb.;
  • szabadidős és sporttevékenységek gyakorlása több, mint 10 személy részvételével, akik nem egy háztartásban élnek együtt;
  • az éjszakai klubok és szórakozóhelyek működése.
Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön