hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Sikeres kulturális rendezvények és ifjúsági programok az elmúlt két évben

2022.11.03

25 sikeres rendezvény és 8 elindított program Vargha Fruzsina, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere a jelenlegi mandátumban az ifjúságot és kultúrát érintő megvalósításokról számolt be. A sajtóbeszélgetésen részt vettek az alpolgármesteri kabinet, az Ifjúsági Iroda, a Kónya Ádám Művelődési Ház munkatársai és az önkéntesek koordinátora is.

Idén Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala és a hozzá tartozó intézmények 25 kulturális rendezvényt szerveztek, több esetben külső intézmények is bekapcsolódtak, így például Kovászna Megye Tanácsa, az MCC, a Vibe Fesztivál, vagy a Prospero Ifjúsági és Kulturális Egyesület, a PONT csoport és a Centrum Studiorum Egyesület.

Elsősorban a Tabakó Fesztivált szeretném kiemelni az új rendezvények közül. Ez volt az az esemény, amely sok tekintetben a legtöbb újdonságot hozta, hiszen fesztivál élményt kellett teremtenünk. Tekintve, hogy több mint 21 ezer emberhez jutottunk el, azt hiszem, hogy ez sikerült. A léc magasra került, de igyekezni fogunk megugrani ezt minden évben, amikor csak meg tudjuk szervezni a fesztivált” – mondta az alpolgármester. Szintén első kiadására került sor a SepsiBook könyvvásárnak és a Jazz Fesztiválnak is, amelyeken várakozáson felül vettek részt az érdeklődők. Továbbá elmondta: Az elmúlt 2 évben sikerült kialakítani egy olyan csapatot, amelynek tagjaival közösen lehet gondolkodni, szervezni, programokat kezdeményezni.

Jövőre a tervek között szerepel egy stabil önkéntesekből álló csapat létrehozása, az önkénteseket pedig Fabatka-rendszerrel, azaz élménybeli jutalmakkal kívánják motiválni majd. Nagyon fontosak számunkra az önkéntesek, hiszen az aktív fiatalokon keresztül tudunk eljutni a több fiatalhoz is” – emelte ki Ferencz Júlia, az Ifjúsági Iroda munkatársa. 

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata közösen az Ifjúsági Irodával összesen 5 programot indított el az elmúlt két évben a fiatalok számára, ezek között szerepel a lakbértámogatási, a román-magyar nyelvtanulási és a gyakornok program, de létrejött a Mi nők és az EffAct kezdeményezés illetve tovább folytatódik a Hallgatói Ösztöndíjasok programja is. 

Az érdeklődésre való tekintettel a román-magyar nyelvtanulási programot az idén a 35 év feletti lakóknak is kiterjesztették, november 14-től már jelentkezhetnek az érdeklődők. A tervek között jövőre az integrált városfejlesztési stratégia kibővítése szerepel kulturális és ifjúsági stratégiákkal, továbbá az Ifjúsági Parlament akciótervének megvalósítása. 

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában