hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Szent György napi áldás és Pro Urbe díjátadás

2021.04.21

Április 24-én kezdődne Sepsiszentgyörgy legnagyobb közösségi ünnepe, a Szent György Napok, ami a járványügyi helyzetre való tekintettel az idén is elmarad, a Pro Urbe-díjátadásra azonban sor kerül.

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata és a Kónya Ádám Művelődési Ház Szent György napi áldással és Pro Urbe díjátadással ünnepel április 24-én, szombaton 16 órai kezdettel a  Krisztus Király római katolikus templomban. Az eseményen közreműködnek Szőcs Botond zongoraművész és meghívottai, az áldást Ft. Dávid György plébános mondja.

A hagyományokhoz híven 1997 óta a Szent György Napok keretében osztják ki Pro Urbe-díjat azok számára, akik városunkat és annak lakóit mindenkor legjobb tudásuk szerint önzetlenül szolgálták. Idén ezt Kiss Jenő, a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei Könyvtár nyugalmazott igazgatója érdemelte ki. 

Az eseményen klasszikus művek csendülnek fel a Plugor Sándor Művészeti Líceum egykori diákjainak előadásában, Szőcs Botond zongora, Péter Ervin fuvola, Csoma Attila tuba és Grosar Paul trombita kíséretében.

Szőcs Botond zongorista rövid idő alatt meggyőzte a zenei világot tehetségéről, hazánkban és határon túl is egyaránt bizonyított, számos országos és nemzetközi versenyen vett részt, ahol tíz első helyezést ért el. Elsőéves doktorandusz hallgató a Brassói Transilvania Egyetem zongora szakán, prof. dr. Stela Dragulin vezetésével.  Számos koncertet tartott a világ különböző koncerttermeiben.

Péter Ervin 2017 óta a brassai Gheorghe Dima Filharmónia fuvolása, számos zenei eseményen szerepelt mint szólista kamarazene- és zenekari tag külföldön és belföldön egyaránt.

Csoma Attila tubán játszik, emellett pedig harmonikán, zongorán, gitáron, trombitán és tenoron. Saját szerzeményei és hangszerelései is vannak. 

Grosar Paul a Temesvári Nyugati Tudományegyetem Zene és Színház karán doktorandusz, a Nemzeti Ifjúsági Fúvószenekar trombitása. Több nemzetközi versenyen előkelő helyezést ért el, nemcsak itthon, hanem Európa-szerte számos országban és városban hallotta zenélni a közönség.

Az eseményen legtöbb 150 személy vehet részt, a belépés meghívóval lehetséges, melyet a Városi Jegyirodában lehet díjmentesen igényelni szerdán és csütörtökön 9 és 16 óra között, pénteken pedig 9 és 15 óra között. Egy személy legtöbb két meghívót igényelhet.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön