hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Szeptember 6-tól visszatér a Lábbusz–program

2022.09.01

Sepsiszentgyörgy Önkormányzatának Lábbusz nevű programja tavaly májusban indult el, amely által arra biztatják a sepsiszentgyörgyi tanulókat, hogy reggelente gyalog menjenek az iskolába. A kezdeményezés azóta igazi sikert aratott, amelyet a lakosok igényeinek megfelelően folyamatosan fejlesztettek.

Az eddigiekhez hasonlóan, az idei tanévben is a tanulók minden héten más felnőtt „buszsofőrök” (sportolók, színészek, politikusok, pedagógusok, orvosok, intézményvezetők, sajtóképviselők, civil szervezetek, egyesületek stb.) segítségével jutnak el az iskolákba. Az új tanévben a programhoz számos új önkéntes csatlakozik: a Sportnapok szervezőcsapata, fogorvosok és ápolók, a Bertis-csoport munkatársai és még sokan mások.

„Örömmel tölt el, hogy az új tanév kezdetével ismét megszervezhetjük a Lábbusz-programot. Kíváncsian várom az új gyerekarcokat, a reakciókat és a visszajelzéseket. A nyár folyamán azért dolgoztunk, hogy az eddigi létszámot növelni tudjuk, ennek érdekében új útvonalat hoztunk létre. Továbbra is jutalom formájában díjazzuk a nap mint nap gyalogló gyerekeket. Célunk, hogy a Lábbuszon a gyerekek továbbra is jól érezzék magukat, és jókedvvel érkezzenek az iskolákba. Akárcsak a múlt tanévben, idén is sok meglepetéssel és újdonsággal készülünk" – mondta Székely Kincső, a program koordinátora.

A meglévő hét útvonal mellett az idei a tanévben a Lábbusz program egy újabb útvonallal bővül a Szemerja-negyedben. A Lábbusz-sofőrök minden reggel várják a tanulókat a Jókai Mór utca, a Kós Károly utca és a József Attila utca kereszteződésénél található körforgalomnál, és a következő iskolákig kísérik el őket: Mihai Viteazul Főgimnázium, Mikes Kelemen Elméleti Líceum, Székely Mikó Kollégium, Plugor Sándor Művészeti Líceum, Református Teológiai Líceum. Ezzel a Lábbusz útvonalainak száma 8-ra, a teljes hossza pedig több mint 13 km-re nőtt. A Lábbusznak naponta legalább 18 buszsofőrre van szüksége ahhoz, hogy ezt a távolságot megtehesse, ezért a program koordinátorai arra kérik mindazokat, akik tehetik, hogy önkéntesként kísérjék el a tanulókat az iskolákba.

„Örülök, hogy a tanév kezdetével a Lábbusz program is újraindul. Igyekeztünk a tavalyi tapasztalatokat a tervezésbe beépíteni. Várjuk a Lábbuszos gyerekeket és az újonnan csatlakozókat egyaránt. Bízom benne, hogy a szülőket is meg tudjuk szólítani, akik megismerték a programot és a gyerekeket a lelkes önkéntesekre merik bízni. Meggyőződtünk arról, hogy azok a gyerekek, akik reggel 15-30 percet gyalog megtesznek az iskoláig, vidámabban érkeznek a tanítási órákra. Egészséges testnek, léleknek egyaránt. Új útvonalat is beépítettünk a programba. Célunk, hogy minél több kisiskolás ezt az egészségesebb módot válassza reggelente. Persze idén is sok-sok meglepetéssel készülünk” – tette hozzá Kondor Ágota a Lábbusz program koordinátora.

Szeptember 6-9. között a Lábbusz járatait a Sportnapok szervezőcsapata vezeti, az év során a programhoz új önkéntesek csatlakoznak, a résztvevő gyerekek pedig számos meglepetésben részesülnek, ugyanis különleges nyereményekkel jutalmazzák őket.

A Lábbusz-programról és az útvonalakról hasznos információkat ITT találhatnak.

Azok a felnőttek, akik szívesen elkísérnék reggelente a Lábbusz-programban résztvevő gyerekeket az iskolákba, a 0744830819-es telefonszámon vagy a kincso.szekely@sepsi.ro e-mail-címen jelentkezhetnek.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában