hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Teret kapnak Sepsiszentgyörgy fiataljai

2021.10.29

Ifjúsági Iroda nyílt, Ifjúsági Parlamentet hoznak létre és újraindul a Sepsinet felülete. Vargha Fruzsina alpolgármester sajtótájékoztató keretében számolt be jelenlegi mandátumának első évéről, az elmúlt időszak megvalósításairól és a jövőbeli tervekről.

Egészen pontosan egy éve és egy napja tettem le azt az esküt, amivel azt fogadtam, hogy legjobb tudásom szerint segítem a sepsiszentgyörgyiek életét, és egészen pontosan egy éve léptem be először a Polgármesteri Hivatal kapuján, mint ott dolgozó kolléga. Akkoriban különböző indulatokkal sokan jelezték, hogy nem tudom mire vállalkoztam, és 365 nap távlatából azt kell, hogy mondjam, hogy ez valóban így is volt, így is van. Hiszen az, amivel mi foglalkozunk az egy soha véget nem érő folyamat, egy soha meg nem szűnő felelősség,, amelynek vannak színes, világos részei, és néha komorabb, szürkébb pontjai. –  kezdte az elmúlt év beszámolóját sajtótájékoztató keretében Vargha Fruzsina alpolgármester. 

Idén első körben az ifjúságot érintő konzultációra került sor. Az online kérdőívet összesen 1113-an töltötték ki, 5 fókuszcsoportos beszélgetést szerveztek. A fő problémák, amelyekre a konzultáció során  derült fény: a munkahelyek, a közlekedés, a lakhatás kérdése és a szórakozási lehetőségek. A felmerült problémák megoldásaként új programok indultak, így a lakbértámogatási és nyelvtanulási program, illetve az Ifjúsági Iroda létrehozása.

Sor került a kulturális igényfelmérésre is 800 sepsiszentgyörgyi lakos megkérdezésével,  az eredményeket a 2022-ben aktualitását veszítő kulturális stratégia újragondolásában használják fel. 

A Com’On Sepsi programra idén 51 kezdeményezés érkezett, a jövőben több, hasonló programot terveznek indítani, teret adva a részvételi költségvetésnek és az ifjúságbarát politikának. 

Elindult iSEPSi névre hallgató, új ifjúságfejlesztési program, amely célja egyrészt, hogy Sepsiszentgyörgyön ne szülessen olyan döntés fiatalokról, amely őket nem vonja be a döntéshozatalba, másrészt, hogy a város mércét jelentsen a romániai és közép-kelet-európai kis és közepes városok körében ifjúságpolitika terén. 

Az iSepsi programtól és az elkövetkező három esztendőtől ugyanazt várom. Mozgassuk meg a várost! Lehetne egy jelmondat. Hiszen van bennünk potenciál, van bennünk lehetőség, csak teret kell biztosítani a kibontakozásra.” – emelte ki Vargha Fruzsina alpolgármester. 

Mindezek mellett, az elmúlt év során új kapcsolatok születtek az iskolák diáktanácsaival, a város fiataljaival a Hét kérdése sorozatnak köszönhetően, továbbá két körben került sor Gyarkornokprogramra, ahol a résztvevők az önkormányzat és az alárendelt intézmények irodáinak működésébe nyerhettek betekintést. Az idén ősszel pedig 12 diákkal elindult a Sapientia EMTE és a Pécsi Tudományegyetem közös képzőművészeti kara, festészet és szobrászat szakokkal. 

November 2-án megkezdi a tevékenységét az Ifjúsági Iroda, ami a város fiataljait hivatott képviselni és segíteni őket az ügyintézésben, tájékoztatásban, programok lebonyolításában. Az iroda megnyitása egy 0-ik pont, innen indítanak és helyeznek keretbe minden ifjúsági programot. Az iroda a Kőrősi Csoma Sándor utca és Martinovics Ignác utca kereszteződésében található zöld színű épületben kapott helyet. 

Még az idén létrehozzák az Ifjúsági Parlamentet, azzal a céllal, hogy megerősítse és kialakítsa a sepsiszentgyörgyi fiatalok hálóját, kiterjessze a Com’On Sepsi kapcsán elindult részvételi folyamatot egy szélesebb körre, továbbá, hogy egy ifjúsági stratégiát alkosson meg. A Parlament kedvezményezettei a projektben részt vevő és különböző szervezetekhez tartozó fiatalok, a helyi ifjúsági közösség és a velük kapcsolatban álló személyek. 

Várhatóan a jövő évben újraindul és átalakul a Sepsinet online felület, ami egy lakossági hálózatot alakítana ki, összegyűjtve a fiatalokat érintő kérdéseket, információkat, lehetőségeket. 

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön