hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Több mint 800 kérést hagytak jóvá a helyi roncsautó programban

2022.09.13

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata másfél éve indította el az Értéket adunk roncsautódnak elnevezésű programját, amelyben 3 000 lejt fizetnek a régi, leadott gépkocsiért

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata tavaly áprilisban indította Értéket adunk roncsautódnak elnevezésű programját, ezáltal azoknak a természetes és jogi személyeknek kíván segíteni, akik megszabadulnának a régi autójuktól, de nem akarnak, vagy nincs lehetőségük arra, hogy újat vásároljanak. A régi autók felvásárlásával nemcsak közterületek és parkolóhelyek szabadulnak fel a város területén, de cél az is, hogy csökkenjen az autók száma és fiatalodjon az autópark Sepsiszentgyörgyön.

A program indulásától, 2021 áprilisától eddig, összesen 882 kérést nyújtottak be a programban érdekelt személyek, ezekből 817 részesült pozitív elbírálásban, 66 kérést elutasítottak mivel nem feleltek meg a szabályzatba foglalt feltételeknek. Másfél év alatt összesen 757 megsemmisítési bizonylat érkezett, ami azt is jelenti, hogy ennyi elfoglalt parkolóhely szabadult fel a közterületeken.

A program indulásakor az önkormányzat 1 millió lejt különített el, ez 333 kérelmező részére volt elegendő. Mivel a kezdeményezés nem várt sikernek örvendett és megnőtt a kérelmezők száma, az idei költségvetésben megemelték az erre a célra elkülönített összeget. A program keretében az eddig leadott roncsautók után kifizetett összérték 2.271.000 lej.

Az Értéket adunk a roncsautódnak elnevezésű program keretében a legkevesebb öt éve Sepsiszentgyörgyön forgalomba íratott, 2-7 személyes autókért, amelyek az utóbbi 3 évben a kérelmező nevén szerepeltek 3 000 lejt fizet az önkormányzat, amennyiben megfelelnek a következő feltételeknek: állandó sepsiszentgyörgyi lakcímmel vagy székhellyel rendelkeznek, az autónak az utóbbi 3 évben a kérelmező nevén kell szerepelnie, nincs tartozásuk a helyi költségvetés felé,  valamint saját felelősségi nyilatkozatot tesznek arról, hogy nem kérték, illetve nem fogják kérni az autónak az országos roncsautó programba való beíratását. Ugyanakkor vállalniuk kell, hogy a következő 3 évben nem vásárolnak 5 évnél idősebb személygépjárművet, ellenkező esetben visszafizetik a 3 000 lejes támogatást. A program feltételeiről és a szükséges iratokról bővebben ITT olvashatnak.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában