hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Törvénytelenül közlekedő szekereket foglalt le a Helyi Rendőrség

2023.06.26

Sepsiszentgyörgyön bár nem jellemző a lovasszekerek jelenléte a városi közlekedésben, azonban a lakók jelzésére több esetben is kiszállt a sepsiszentgyörgyi helyi rendőrség: az elmúlt hetekben négy szekeret foglaltak le.

„A szekeres közlekedés önmagában nem törvénytelen: ha a szekér rendelkezik sárga rendszámmal, illetve van a helyi tanácstól engedélye egy bizonyos szakaszon és bizonyos időben közlekedni, akkor teljesen rendben van a dolog. Nem sokan, de pár gazdálkodó ember még használ szekeret mezei munkához. Az a tapasztalatunk, hogy ők nem veszélyeztetik a közlekedés biztonságát. A kollégáink által elkobzott szekerekről ez sajnos nem volt elmondható, ezért a helyi tanács által elfogadott határozat értelmében ki kellett vonni ezeket a forgalomból” – számolt be Hadnagy István, a helyi rendőrség igazgatója.

Szekerekkel kapcsolatos bejelentések a Mikes utcából, az Energia utcából és a város árkosi kijárata környékéről, a Szemerja- és a Csíki negyedekből érkeztek nagyobb számban.

A polgármesteri hivatal nyilvántartása szerint összesen nyolc szekérre van érvényes közlekedési engedély – ennél azonban több is közlekedik az említett területeken.

Hadnagy István elmondta: „A legnagyobb baj, hogy ha ezek a közlekedésre nem jogosult szekerek kárt okoznak például egy parkoló autóban, akkor a gépkocsi tulajdonosa marad a kárral. A lakóssági bejelentések is leginkább azzal kapcsolatosak, hogy megfontolatlanul és gyorsan közlekedő szekereseket vettek észre”.

Az elkobzott szekereket 15 napig válthatja vissza a tulajdonos: 200 lejt kell fizetni minden eltelt nap után, amennyiben lejár a 15 nap, a szekér fém részét ócskavasként értékesítik.

A sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség felhívja a figyelmet, hogy amennyiben valaki hasonló, vagy a helyi rendőrséghez tartozó problémába ütközik, jelezheti a 0800 800 767-es zöld számon, a 0739 886 992 WhatsApp számon illetve a Facebookon a https://www.facebook.com/sepsipolice címre kattantva.

(A Helyi Rendőrség sajtóközleménye)

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában