hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Új ügyfélportállal bővül Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának honlapja

2022.08.25

Az online szolgáltatás célja a közigazgatási eljárások egyszerűsítése és a bürokrácia csökkentése

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata az Adminisztratív Kapacitás 2014-2020 Operatív Program keretében nyert pályázati támogatást egy új informatikai rendszer létrehozására, amely által egyszerűbbé válnak a közigazgatási folyamatok és a hivatali ügyintézés. Az online hivatali ügyintézés szeptember közepétől lesz elérhető a lakosság számára.

A projekt célja egy olyan informatikai rendszer kialakítása és a szükséges standardok bevezetése a helyi közigazgatási folyamatokba, amely a polgárok számára könnyebben és kényelmesebben elérhető önkormányzati szolgáltatást nyújt” – fogalmazott Tóth-Birtan Csaba alpolgármester, aki sajtótájékoztató keretében ismertette az új portál előnyeit.

Az új felületet az önkormányzat hivatalos honlapjáról lehet majd elérni, és egy előzetes regisztrációs kérelem után egyéni ügyfélfiókon keresztül lesznek elérhetők a különböző szolgáltatások.

A polgármesteri hivatal új szolgáltatása átláthatóbbá teszi a bürokratikus folyamatokat, bárki nyomon követheti online a saját ügyintézésének menetét, valamint csökken a különböző iratok kiállításának ideje. Bizonyos kérvények és típusnyomtatványok a portálon is kitölthetők és elektronikusan továbbíthatók lesznek, míg mások esetében – a fizikai aláírás szükségessége miatt – továbbra is megmarad a papíralapú ügyintézés. Mindemellett a felhasználók elmenthetik a személyes irataik másolatát, és bármikor előkereshetik azokat a saját adatbázisukból.

A kétnyelvű felület webes és mobileszközről is elérhető lesz majd. Lehetőséget biztosít arra is, hogy a hivatali alkalmazottak a felületen keresztül kommunikáljanak a lakókkal, például a leadott dokumentáció kiegészítése esetén.

Az ügyfélportál jelenleg tesztelés alatt áll, a tervek szerint szeptember közepétől válik elérhetővé a lakosság számára.

A projekt során megtörtént a hivatali belső ügyintézés optimalizálása is, ennek eredményeképpen az önkormányzati dolgozóknak is született egy belső platform, amelyet július 25-től használnak, azóta több mint 5 ezer dokumentumot jegyeztek be. A rendszerben az iratok nyilvántartása mindig valós idejű és utólag könnyen visszakereshető. Lehetővé teszi a feladatok és folyamatok tetszőleges automatizálását, így egy-egy ügyirat megoldására szánt idő jelentősen csökken.


Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában