hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Új vezetője van a Kónya Ádám Művelődési Háznak és az Erdélyi Művészeti Központnak

2021.07.07

Idén nyártól új vezetők irányítása alá került Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatalának két alárendelt kulturális intézménye, a Kónya Ádám Művelődési Ház és az Erdélyi Művészeti Központ.

Tubák-Damian Diana és Bordás Beáta nyerték meg a Kónya Ádám Művelődési Ház, valamint az Erdélyi Művészeti Központ igazgatói tisztségeire kiírt versenyvizsgákat.

„Fontosnak tartom, hogy az új intézményvezetőket egyidőben mutassuk be, mert azt szeretném, ha a két intézmény között szoros együttműködés és jó kommunikáció alakulna ki, hogy minél több közös programot tudjanak szervezni. Mindketten sikeresen átmentek a meghirdetett versenyvizsgákon, az ott nyújtott teljesítményük alapján választották ki őket, és örülök, hogy városunk két fiatal, dinamikus és kreatív vezetővel gyarapodott” – emelte ki Vargha Fruzsina alpolgármester az új vezetőket bemutató sajtótájékoztatóján.

Ugyanakkor az önkormányzat reméli, hogy a két kulturális intézmény közötti együttműködés követendő példát mutat a város más kulturális intézményei számára, különösen a művészek bevonása és részvétele különböző kulturális intézmények rendezvényein.

Mindkét igazgató kitűzött célja, hogy még több rendezvényt szervezzenek, és ezáltal növeljék a látogatók számát.

„Amint azt a vizsgatervemben is írtam, a mottóm: Kultúra mindenki számára. Az öt év alatt, amióta itt dolgozom, észrevettem, hogy van egy bizonyos korosztály, amelyik látogatja az általunk szervezett rendezvényeket, de a fiatalok, különösen a tinédzserek nem igazán kapnak koruknak megfelelő programokat. Célom, hogy minél több rendezvényt szervezzek a fiatalok és a diákok számára” – jelentette ki Tubák-Damian Diana.

A Kónya Ádám Művelődési Ház vezetője azt is tervezi, hogy önkéntes programokat is fog szervezni a fiatalok bevonásával, hogy még több kreatív ötlet születhessen, amelyeket majd megvalósíthatnak.

Az intézmény az elmúlt években évente átlagosan több mint 100 programot szervezett, akár más intézményekkel együttműködve, akár egyénileg. A Művelődési Ház által szervezett eseményekről további részletek ITT találhatók.

Az Erdélyi Művészeti Központ új igazgatója, Bordás Beáta összefoglalta, hogy a legfontosabb céljuk elsősorban az intézmény célközönségének bővítése lesz, ezt az aktuális kiállításokhoz kapcsolódó rendezvények szervezésével szeretnék elérni.

„A kiállításmegnyitó mellett a kiállításhoz kapcsolódóan kreatív műhelyek szervezésében is gondolkodunk, elsősorban gyerekeknek, például szobrászati műhelyfogalkozásban. Igyekszünk, hogy minél több korosztályt tudjunk elérni és megszólítani” – mondta Bordás Beáta.

Az Erdélyi Művészeti Központ a közeljövőben három nagyszabású kiállításnak ad majd otthont, amelyek körülbelül két hónapig fognak tartani. További részleteket az eseményekről és kiállításokról az intézmény Facebook-oldalán ITT olvashatnak.

Tubák-Damian Diana 32 éves, a brassói jogi karon végzett, 2016 óta a Kónya Ádám Művelődési Ház jogtanácsosa. Tavaly januárja óta az intézmény ideiglenes vezetője, idén pedig megnyerte a 4 éves vezetői megbízatásra kiírt pályázatot.

Bordás Beáta Sepsiszentgyörgyön született, a Mikes Kelemen Gimnáziumban érettségizett, majd a kolozsvári Művészettörténeti Karra járt, ahol az erdélyi kastélyok témakörében doktorált építészettörténetből. Tizenhét kolozsvári év után, amiből 5 évet a Művészeti Múzeumban dolgozott, visszatért Sepsiszentgyörgyre, hogy elfoglalja az Erdélyi Művészeti Központ igazgatói posztját.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön