hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Újabb trófeákkal bővült a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény

2023.11.24

A Vadon Egyesület örömmel értesít minden érdeklődőt, hogy újabb lenyűgöző vadászati trófeák érkeztek a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény kiállítás anyagába. Ezúttal a trófeák egy spanyolországi preparátor műhelyből érkeztek, és Sárkány Árpádnak, a Vadon Egyesület tiszteletbeli elnökének és vadász barátainak köszönhetően kerültek a közgyűjteménybe.

Ezek a különleges trófeák tovább gazdagítják a már meglévő vadászati kincseinket, és lehetővé teszik a látogatók számára, hogy még mélyebben belemerüljenek a vadászat világába. Az új trófeák között számos ritka és exkluzív állatfaj képviselteti magát, beleértve az afrikai cibetmacska, a kafferbivaly, a leopárd, az impala, a grizzly medve és a jegesmedve, valamint további különlegességek. Ezek a Madridból érkező trófeák, nemcsak a vadászat szépségét és izgalmát tükrözik, hanem a természet sokszínűségét és gazdagságát is bemutatják.

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény mindig is elkötelezett volt a vadászat kultúrájának és hagyományainak megőrzése mellett. Ezért nagy öröm számunkra, hogy ezeket a különleges trófeákat bemutathatjuk a látogatóinknak. A kiállítás lehetőséget nyújt arra, hogy a vadászat iránt érdeklődők és a természet szerelmesei megismerjék és megcsodálják ezeket a lenyűgöző állatokat. Az új trófeák bemutatása a Székelyföldi Vadászati Közgyűjteményben várhatóan decembertől kezdődik.

Nyitvatartás kedd és szombat 10:00 – 17:00, valamint vasárnap 10:00 – 14:00 óráig. Jegyárak felnőtteknek 10 lej, diákok és nyugdíjasok számára 5 lej. Kérjük, hogy a csoportos látogatás esetén előzetes jelentkezzenek a következő telefonszámon 0720 000 707.

Látogassanak meg a Székelyföldi Vadászati Közgyűjteményt, és fedezzék fel a vadászat világát ezekkel az új trófeákkal. A kiállítás nyitva áll mindazok előtt, akik szeretnék megismerni a vadászat történetét és a vadászati hagyományokat.

(A Vadon Egyesület közleménye)

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.