hu
 
Csütörtök, 2026. Június 25.

Újabb veszélyes medvét altattak el Sepsiszentgyörgyön

2023.09.21

Antal Árpád polgármester levelet küld az Európai Bizottság elnökének medveügyben.

Szeptember 20-án, szerdán több RO-Alert üzenetben is medve jelenlétére figyelmeztették a sepsiszentgyörgyi lakosokat. Antal Árpád-András polgármester sajtótájékoztatón ismertette, hogy több órás keresés után sikerült megtalálni és végleg elaltatni a medvét.

Tegnap délután a 6 óra után érkezett RO-Alert figyelmeztetést követően, több, mint 3 órán keresztül a csendőrökkel és az állatorvossal együtt kerestük a medvét, majd egy kilyéni gazdánál találtuk meg, ahol megölte a gazda egyik kecskéjét. A medvét a helyszínen örökre elaltatták” – ismertette a részleteket Antal Árpád-András polgármester.

A városvezető megköszönte a kilyéni lakosok közreműködését, hiszen az ő terepismeretük sokat segített a medve megtalálásában. Ugyanakkor ismételten kéri a lakosságot, hogy amennyiben medvét látnak a városban vagy a környékén, jelentsék azt a 112-es sürgősségi hívószámon. 

A tegnapi akciót követően, Sepsiszentgyörgy polgármestere ugyanakkor szükségét látja, hogy felhívja a figyelmet a medvék-okozta problémákra az Európai Bizottságban is, ezért levelet küld Ursula von der Leyen-nek, az Európai Bizottság elnökének. 

Itt, Romániában, Erdélyben, Székelyföldön többnyire szegény embereket érintenek a medvetámadások, a jelen esetben is egy, mindössze néhány kecskét tartó gazdát károsított meg a medve. A szegény ember pedig nincs abban a helyzetben, hogy megváltoztassa az európai szabályokat, azért, mert egy védett vadállat megölte a jószágát. Ezért úgy döntöttem, hogy közvetítő leszek, és levelet küldök Ursula von der Leyen elnökasszonynak, amelyben arra kérem tisztelettel, hogy a szürkefarkasokkal kapcsolatos kezdeményezését – miszerint felülvizsgálják és újraértékelik azok védett státuszát –, terjessze ki a medvékre is” – fogalmazott az elöljáró.

Mint mondta, környezetbarát polgármesterként és politikusként, medveszeretőként nyilatkozik, de a medvének az erdőben a helye, nem a kilyéni gazda kertjében, nem az út szélén vagy vonat által elütve, és az sem normális dolog, hogy a medvék az utak szélén kéregetnek.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.