hu
 
Péntek, 2026. Június 26.

Zajlanak a sepsiszentgyörgyi tanintézmények felújítási munkálatai

2021.04.22

Sepsiszentgyörgy Önkormányzata jelentős összeget fordít az oktatási infrastruktúra minőségének javítására, a bölcsődék, óvodák és iskolák fejlesztésére és felújítására.

Jelenleg az épületek energiahatékonyságának növelése érdekében teljes külső hőszigetelési munkálatok zajlanak a Plugor Sándor Művészeti Líceumban, az Árvácska Napköziotthonos Óvodában, a Gulliver Napköziotthonos Óvodában, valamint a Mihai Viteazul Főgimnázium dísztermében és bentlakásában. 

A Váradi József Általános Iskola régi épületének hőszigetelése is a tervek között szerepel, mivel a felújítás előtt jelentős mennyiségű energiaveszteség, illetve károsanyag-kibocsátás volt tapasztalható. Ezeket a felújítási munkálatokat a Norvég Támogatási Alapból fedezik. Az oktatási intézmény és a városi uszoda hőszigetelési munkálatainak befejeztével előreláthatólag 82%-al kevesebb energiaveszteséggel, valamint 78%-al kevesebb széndioxid-kibocsátással lehet majd számolni. Így nemcsak a komfortérzet fog javulni, de a környezetvédelmi hatás szempontjából is jobban meg fog felelni az elvárásoknak.

Véglegesítették a Kőrösi Csoma Sándor Napköziotthon felújításáról szóló kivitelezési szerződést, így a kiköltözést követően hamarosan nekifoghatnak az épület felújításának, illetve egy új épületrész felépítésének.

Új óvoda és bölcsőde épül Szépmezőn. Az épület három óvodai és egy bölcsődei csoport befogadására lesz alkalmas. 

Lebontják az Orbán Balázs utca 7-es számú óvoda épületét, a projekt célja itt egy új épület felépítése és az oktatási szolgáltatások fejlesztése.

Ugyancsak egy új óvoda építésének a műszaki terve készül a Borvíz utcában, a Gyere haza! program telkeinek szomszédságában. A közeljövőben aláírják a támogatási szerződést az őrkői óvoda építésére is.

A Nicolae Colan Általános Iskolában a régi, be nem fejezett medence helyére sporttermet és új könyvtárat létesítenek.

A Berde Áron Közgazdasági és Közigazgatási Szakképző Líceum udvarának korszerűsítését célzó műszaki terv elkészítése folyamatban van, valamint hamarosan véglegesítik az Árvácska Napköziotthonos Óvoda felújításának tervét is.

A Székely Mikó Kollégium, Gábor Áron utcai „kis épületében” már tavaly novemberben befejezték a sportpályák kialakítását és felújítását. Sor került továbbá az oktatásnak helyt adó épületek külső hőszigetelésére, teljes belső felújítására, a tetőszerkezet kijavítására és a cserepek cseréjére, valamint a tantermek felszerelésére.

A korszerűsítési munkálatok határideje 2023 vége, ezekből néhányat már az idén befejeznek. Az oktatási intézmények felújításának nagy részét a Regionális Operatív Programból fedezik.

Tudomány és kikapcsolódás egy helyen: mi várható az egykori dohánygyárban épülő új tudományos központban?
2026.06.26

Sepsiszentgyörgy egy újabb mérföldkőhöz érkezett, hiszen az egykori dohánygyár hat, használaton kívüli és leromlott állapotú ipari műemléképülete a közeljövőben oktatási és tudományos központnak ad majd otthont.

Senkit nem hagyunk magára!
2026.06.25

Indul az Assisto 65+Integrált Szolgáltatások program Sepsiszentgyörgyön

A nyári szünidőben is használhatók az iskolai sportpályák Sepsiszentgyörgyön
2026.06.25

Az egészséges életmód támogatása érdekében a helyi tanintézményekkel egyeztetve, a vakáció idején is nyitva állnak majd az iskolák udvarán található futó- és sportpályákat, így azokat – az intézmények belső szabályzatát betartva – a nyári szünidő alatt is bárki használhatja.

Gesztus a román közösségnek: Mihai Eminescu-szobrot állítanak Sepsiszentgyörgyön
2026.06.24

Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a PNL Kovászna megyei szervezetének elnöke sajtótájékoztatón jelentették be a projekt elindítását. A kezdeményezés célja a párbeszéd helyreállítása a helyi román közösséggel, amely a 2024-es választások után képviselet nélkül maradt a helyi tanácsban. 

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön