hu
 
Szerda, 2026. Június 24.

Zenés tisztelgés a márciusi hősök előtt

2025.02.17

Ünnepi hangverseny keretében is megemlékezünk a 177 éve kirobbant magyar forradalom és szabadságharc hőseiről a Csíki és Georgius kamarazenekarok koncertjével, amely március 15-én, 19:00 órától kezdődik a Tamási Áron Színház nagytermében.

A Georgius Kamarazenekar és a Csíki Kamarazenekar, a székelyföldi összefogás jegyében, már 18 éve tart közös hangversenyeket. A zenekar tagjait a legtehetségesebb székelyföldi (Sepsiszentgyörgy, Csíkszereda, Székelyudvarhely) főleg pályakezdő zenészekből válogatták, így sikerült kialakítani az évek folyamán egy „aranycsapatot”, egy olyan szimfonikus zenekart, amely a hivatásos zenekarok szakmai színvonalán szólal meg. A március 15-ei ünnepi hangversenyen felcsendülnek Kodály Zoltán és Bartók Béla művei. Az est karmestere a sepsiszentgyörgyi közönség számára már már jól ismert, budapesti Werner Gábor lesz. A hangverseny vendégszólistái a Sárik Péter Trió muzsikusai: Sárik Péter, Fonay Tibor és Gálfi Attila lesznek.

A Sárik Péter Trió Magyarország egyik legnépszerűbb jazz zenekara. Két Fonogram-díjjal büszkélkedhetnek az „Év jazz albuma” kategóriában. A zenekar nemzetközi szinten is elismert, rendszeresen koncerteznek szerte a világban. Sikerük titka abban rejlik, hogy a tagok nyitott és sokoldalú zenészek, így a jazz zene kedvelőinek szélesebb rétegét képesek megszólítani. Koncertjeik hangulata sokszor inkább egy pop- vagy rock koncerthez hasonlít, még akkor is, ha a legnívósabb hangversenytermekben lépnek fel. Fellépéseik igazi közönségbarát koncertek, amelyek tele vannak humorral, játékkal és örömmel. A Sárik Péter Trió közvetlenségével és energiájával rengeteg új rajongót szerzett a jazz műfajának.

Szeretettel ajánljuk az ünneplő közönség figyelmébe a hangversenyt, amely a Csík és Georgius kamarazenekarok, valamint a Sárik Péter Trió tagjainak szereplésével az alkalomhoz méltó hangulatot teremt az esti órákban.

A koncertre a teljes árú jegy 40, míg a kedvezményes árú jegy 20 lejbe kerül, amit a Városi Kulturális Szervezőirodában (Jegyiroda, Szabadság tér, 1. szám) lehet megvásárolni.

Szervezők: Kónya Ádám Művelődési Ház, Sepsiszentgyörgy Polgármesteri Hivatala

(A Kónya Ádám Művelődési Ház közleménye)

Szombattól lehet csónakázni és a vízibiciklizni az Állomás negyedi tavon
2026.06.23

Ugyancsak hétvégén megnyitja kapuit a városi strand is Sepsiszentgyörgyön

Határozott intézkedések a lakott területeken megjelenő medvék ellen Sepsiszentgyörgyön
2026.06.22

A hétvégén egy medvét eltávolítottak a Farm utcából és medvecsapdát állítottak fel az Oltmező utcában

Múzeumok Éjszakája a Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény épületében
2026.06.18

A Székelyföldi Vadászati Közgyűjtemény 2026. június 20-án csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozathoz. Az intézmény 17:00 és 22:00 óra között változatos programokkal várja az érdeklődőket.

Múzeumok Éjszakája 2026
2026.06.16

A Múzeumok Éjszakája 2026 rendezvénysorozathoz csatlakozva, az év legrövidebb éjszakáján, amíg kint besötétedik, az Erdélyi Művészeti Központban, a Székely Nemzeti Múzeumban, illetve a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótérben.

Tudományos játszóházat építenek Sepsiszentgyörgyön az egykori dohánygyár épületeiben
2026.06.15

Hat ipari műemléképületet mentenek meg és alakítanak át a jövő terévé